27.12.2017 17:00

Сходи озимих зернових отримано на 99,4% площ

версія для друку
27.12.2017 17:00

Протягом другої декади грудня опади у вигляді дощу, дощу зі снігом, снігом спостерігалися на території країни майже щодня, за винятком останніх двох днів.

Разом з помірно теплою погодою вони значно поповнили запаси вологи в орному шарі ґрунту. У більшості областей середня їх кількість за декаду становила від 160 до 230% норми (від 24 до 45 мм).

У Луганській, Херсонській, Одеській, Хмельницькій, Тернопільській і Волинській областях кількість опадів була близькою до норми (16-17 мм). У Запорізькій, Донецькій, Чернівецькій і Хмельницькій областях вона не перевищувало 33-50% норми (4-10 мм).

При такій товщині снігу, талому ґрунті і не дуже морозних днях рослини можуть повільно вегетувати, тобто дихати, хоча і з незначною інтенсивністю. При цьому витрачаються запаси поживних речовин, які без світла не поповнюються. Такі ризики притаманні переважно посівам ранніх строків сівби. Однак при черговому потеплінні танення снігу може призвести до застою води, а при поверненні морозів — до утворення льодової кірки.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур становить від мінус 30°С до плюс 30°С, що значно вище критичної температури вимерзання. Загалом, стан озимих культур характеризується як задовільний.

 

ІЦ УАК за матеріалами https://superagronom.com

 

 


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування