21.01.2021 10:50

Шість асоціацій просять уряд поновити діяльність Мінагрополітики з тими функціями, які у нього були раніше

версія для друку
21.01.2021 10:50

Аграрні асоціації звернулися до уряду із проханням поновити діяльність Мінагрополітики з тими функціями, які у нього були раніше. 

Лист із відповідним зверненням знаходиться в АgroРolit.com.

«Громадська спілка «Всеукраїнський аграрний форум» (далі – ГС «ВАФ»), яка створена з метою координації та посилення впливу профільних аграрних асоціацій на формування і представлення єдиної позиції стосовно подальшого розвитку аграрного сектору України, від імені членів – провідних аграрних асоціацій: ГС «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнська аграрна рада», Всеукраїнської асоціації громад, Асоціації «Союз птахівників України», ВГО «Українська аграрна конфедерація» та Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» звертається до Вас з приводу відновлення роботи Міністерства аграрної політики та продовольства України (далі – Мінагрополітики)», – ідеться у зверненні.

Далі – без змін.

Ми щиро вітаємо рішення Уряду від 28 грудня 2020 р. №1344 «Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади», яким відмінено реорганізацію Мінагрополітики, та очікуємо початку повноцінної роботи профільного міністерства вже найближчим часом.

Організації-члени ГС «ВАФ» переконані, що відновлення Міністерства аграрної політики та продовольства є запорукою і необхідною умовою успішного розвитку аграрної галузі нашої держави, оскільки Україна – держава з багатоукладною економікою, а сільське господарство та агропродовольчий сектор є життєво важливими для забезпечення економічного зростання, продовольчої безпеки, стабільності національної валюти, соціального захисту населення та розвитку сільських територій. Адже аграрна галузь забезпечує 20% робочих місць, 19% ВВП та понад 40% валютних надходжень. Тому логічним та, водночас, надзвичайно важливим для бізнесу та громадської спільноти фактом є наявність одного окремого спеціалізованого органу державної влади загальнонаціонального рівня, який відповідатиме за визначення пріоритетних напрямків розвитку сільського господарства, формування аграрної політики, забезпечення збільшення аграрного виробництва та контролю якості і безпечності харчових продуктів, розширення ринків збуту продукції, закріплення лідируючих позицій на світових ринках та комплексний розвиток сільських територій.

Однак, аграрна громадськість вкрай стурбована інформацією, поширеною окремими ЗМІ, щодо плану розподілу повноважень між центральними органами виконавчої влади.

Зокрема, абсолютно незрозумілим є закріплення за Мінекономіки повноважень по формуванню та реалізації державної політики щодо розвитку сільського господарства; формуванню та реалізацію державної політики у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, координації діяльності наукових та науково-дослідних установ в аграрній сфері тощо.

Також, не було надано обґрунтування у необхідності передачі повноважень Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів по формуванню державної політики у сфері розвитку рибного та лісового господарства. Водночас, за Міністерством розвитку громад та територій України планується закріпити завдання по сільському розвитку, в тому числі й розвитку сільських територій.

Не зрозумілою в при нинішніх обставинах є відсутність вертикалі необхідного впливу на забезпечення контролю центральним органом державної влади реалізації державної політики на рівні областей, районів та місцевих громад. Дані органи не мають уніфікованої структури з відповідними підрозділами, які реалізують державну політику в сфері агропромислового виробництва.

В той час як щойно відновлене Мінагрополітики діє на підставі чинного Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 р. № 1119, проектом нового Положення йому надаються вкрай обмежені повноваження та функції.

Усі вище зазначені фактори, призведуть до створення в Україні так званого «багатовладдя та хаосу в АПК», що унеможливить ефективну роботу агропродовольчих підприємств та успішний розвиток аграрної галузі в цілому.

Шановний Денисе Анатолійовичу, усі аграрні об’єднання одностайно підтримували рішення про відновлення Мінагрополітики, проте лише з повноцінним переліком завдань та повноважень, який відображений в Положенні про Міністерство аграрної політики та продовольства України від 25.11.2015 р. № 1119, в тому числі й формування політики у сферах рибного, водного, лісового господарства, безпечності та якості харчових продуктів та земельних відносин. Тому залишення у віданні Мінекономіки функцій і повноважень Мінагрополітики є абсолютно неприйнятним та вкрай негативно сприймається бізнесом.

Сподіваємось, Уряд дослухається до аграрної громадськості й завершить роботу по відновленню повноцінного Міністерства аграрної політики та продовольства України, яке забезпечуватиме формування аграрної політики та й комплексний розвиток АПК.

Заздалегідь дякуємо за врахування нашої позиції, а також готові до предметного обговорення порушеного питання.

ІЦ УАК за матеріалами AgroPolit


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування