19.09.2023 16:03

Ще одна європейська країна неочікувано заявила про відмову від імпорту українського зерна

версія для друку
19.09.2023 16:03

Поки Україна вирішує питання односторонньої заборони Польщі, Угорщини та Словаччини у СОТ, Хорватія заявила, що також не імпортуватиме українське зерно, але залишиться транзитною країною.

Хорватія не імпортуватиме українське зерно, проте готова й надалі надавати свої порти для транзиту.

Про це заявив прем'єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович, передає Politico.

"Позиція та бажання Хорватії полягає в тому, що ми є транзитною країною, а не країною, яка отримує величезну кількість українського зерна, яке дешевше за наше, що означало б скруту для наших фермерів", - сказав Пленкович.

На запитання, чи запровадить Хорватія заборону на українське зерно, як Польща, Угорщина і Словаччина, Пленкович не відповів, але повторив, що хорватські порти сприяють перевезенню українського зерна до третіх країн.

Як повідомлялося, 7 вересня Україна почала експортувати зерно через морські порти Хорватії.

 

15 вересня 2023 року СловаччинаПольща й Угорщина в односторонньому порядку запровадили національну заборону на імпорт сільськогосподарських товарів з України.

Болгарія вирішила не продовжувати заборону, однак за підтримки політичної опозиції місцеві фермери влаштовують протести.

Румунія поки що не ввела заборону та веде переговори з Україною, однак заявила про готовність продовжити зі свого боку заборону на імпорт 4 українських культур ще на 30 днів.

Тож, такі дії Польщі та ще двох країн створили небезпечний прецедент непокори Брюсселю. Про те, що такі дії є серйозним випробуванням для Євросоюзу неодноразово заявляли, зокрема генеральний директор УАК Павло Коваль і заступник Міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка.

 

ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування