15.11.2018 17:00

Шафран з Херсонщини експортуватимуть до Великобританії та Азербайджану

версія для друку
15.11.2018 17:00

Фермерське господарство «Шафран Любимівський» (селище Любимівка Херсонської області) в промислових масштабах вирощує найдорожчу пряність – шафран та в цьому році планує експортувати її до Великобританії і Азербайджану.

Про це повідомив власник господарства Олег Демченко, пише «Агро-Юг».

Він зазначає, що в минулому році з 2 га вдалося зібрати близько 5 кілограмів шафрану. У нинішньому році буде більше, оскільки плантацію розширили до 4 га. 

«Проблем з реалізацією дорогої спеції, 1 грам якої коштує $ 5, все одно не буде — на неї помітно зріс попит як в Україні, так і в світі. Так, 100 грам любимівского шафрану вдалося продати до Великобританії, також підписаний договір про наміри експортувати його в Азербайджан», — говорить Демченко.

Він додав, що шафран стали активно підробляти. З варіантів – продаж під виглядом шафрану квіток чорнобривця, підфарбованих харчовим барвником. Або ж справжній шафран рясно присмачують оливковою олією, щоб його вага збільшилася, і з довірливих споживачів за нього можна було отримати вдвічі більшу плату.

Відмітна ознака такої ось «модернізації» – попередження продавця про те, що термін придатності товару не перевищує двох років. Все тому, що справжній шафран може зберігатися в скляній тарі значно довше — десятиліттями. Тоді як оливкова олія в «модернізованої» спеції через два роки, а то й раніше, гіркне, і його смак стає огидним.

Щоб відрізнити справжнього «короля спецій» від просоченого оливковою олією, слід покласти тичинки на аркуш паперу, і розчавити її. Якщо в продукті присутня стороння добавка, на папері залишиться характерне масляне плямочка.

Нагадаємо, господарство на Херсонщині збільшило площу під шафраном у 60 разів.

ІЦ УАК за матеріалами agravery


Для чого аграріям потрібні комп'ютерні технології?:
Інші опитування