Сертифікація операторів і техніки для гуманітарного розмінування пришвидшилася вдвічі. Це ключовий результат експериментального проекту щодо сертифікації, який обговорили на засіданні Міжвідомчої робочої групи з гуманітарного розмінування (МРГ) під головуванням заступника міністра економіки Ігоря Безкаравайного.
«Індикатором виконання завдань у межах проекту було, зокрема, збільшення кількості операторів ПМД на 10%. Минулого року кількість операторів зросла із 28 до 73 станом на 31 грудня, тобто понад два рази. А на сьогодні їх вже 80. Головне ж – вдвічі пришвидшились усі процеси сертифікації. Це означає, що наші зусилля дають необхідний результат. Тепер маємо детально проаналізувати, як усе працює, що ми можемо вдосконалити, щоб уже в кінці цього чи на початку наступного року проект з експериментального перетворити на постійний», — зазначив Ігор Безкаравайний.
Міжвідомча робоча група також розглянула питання реалізації експериментального проекту із сертифікації механізованих засобів розмінування. Як розповів Ігор Безкаравайний, якщо у 2023 році був виданий лише 1 сертифікат, то у 2024 вже 16 сертифікатів і угод на право застосування сертифіката відповідності продукції. Під час засідання учасники обговорили кроки, здатні посилити спроможності Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки в частині сертифікації техніки й обладнання для розмінування.
Крім того, на засіданні МРГ обговорили:
«2025 рік буде дуже активним у гуманітарному розмінуванні. Зокрема й з огляду на кількість учасників, які матимуть бажання працювати у сфері протимінної діяльності та на кількість нової техніки й обладнання. Тож ми маємо ще більше прискорити всі процеси сертифікації», — підсумував Ігор Безкаравайний.
Мінекономіки розпочинає підготовку до Конференції з питань протимінної діяльності в Україні
Міністерство економіки України спільно з Міністерством закордонних справ, Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ та іншими урядовими структурами, долученими до гуманітарного розмінування, розпочинає підготовку до Конференції з питань протимінної діяльності в Україні – 2025.
Своїм розпорядженням Кабінет Міністрів України створив Організаційний комітет із підготовки та проведення Конференції. До його складу ввійшли:
Конференцію з питань протимінної діяльності в Україні цього року на правах співорганізатора приймає Японія, яка є одним із ключових партнерів України у сфері гуманітарного розмінування. Японія виділила понад 70 млн дол. США (в еквіваленті) на відповідну техніку й обладнання, а також на розбудову спроможності у протимінній діяльності.
Конференція з питань протимінної діяльності є майданчиком для сталого діалогу України з міжнародними партнерами на керівному політичному рівні для найбільш ефективного вирішення проблеми забруднення території України мінами й іншими вибухонебезпечними предметами. Попередні конференції відбулися у Загребі (2023 р.) та Лозанні (2024 р.) та зібрали ключових міжнародних стейкхолдерів у протимінній діяльності.
Нагадаємо, оператори протимінної діяльності очистили ще 3 ділянки с.-г. призначення.
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки