12.11.2024 09:08

Сергій Ткачук: Україна відкрила 340 ринків для експорту власної продукції, у планах - ще 240

версія для друку
12.11.2024 09:08

Станом на сьогодні Україна має право доступу на експорт продукції за 340 торговельними напрямками аграрної продукції, у найближчі 5 років заплановано посилити роботу з відкриття нових ринків і збільшити експортний потенціал країни. Про це зазначив очільник Держпродспоживслужби на ювілейному Київському міжнародному економічному форумі (КМЕФ) під час виступу на панельній дискусії “Як Україні стати частиною ЄС та захистити свої економічні інтереси”.

“Ми одні з ключових відповідальних у державі за процеси відкриття нових ринків: працюємо з понад 60 країнами по продукції рослинного та тваринного походження. У планах відкриття 240 нових ринків протягом 5 років. А паралельно триває процес інтеграції нашої країни до ЄС. І якщо брати главу 12 про продовольчу безпеку, ветеринарну та фітосанітарну політику, то лише вона складає 19% від об’єму вимог, які загалом стоять перед Україною. Відтак, роботи чимало, але ми впораємось, адже є відповідальними перед нашими захисниками та майбутніми поколіннями”, - зазначив голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.

Він також нагадав, що служба є одним із ключових гравців у питанні відкриття нових міжнародних ринків для українського бізнесу, адже відповідає за контроль 100% експорту української аграрної продукції.

"Імплементація вимог ЄС для України зараз є одним із пріоритетів. Але при цьому для нас важливо відстоювати й свої інтереси — інтереси українського бізнесу, перш за все. Зокрема, серед завдань на зараз — підтримка стабільної торгівлі з країнами партнерами, усунення барʼєрів, які перешкоджають експорту, зняття обмежень на експорт деяких видів продукції і спрощення процедур сертифікації та транзиту", — додав очільник Держпродспоживслужби.

Під час свого виступу Сергій Ткачук також розповів про реформування Держпродспоживслужби, зокрема цифровізацію всіх процесів і послуг відомства для спрощення роботи бізнесу та громадян. “Перехід у цифру”, наприклад, дозволить скоротити строки отримання дозвільних документів з 5-20 днів до 1-5 днів. При цьому, окремі послуги, такі як реєстрація потужностей, будуть відбуватися у режимі реального часу, тобто протягом декількох хвилин.

“Звертатися за послугами можна буде онлайн, без зайвих поїздок, черг і стосів документів, а також бачити статус надання послуги у власному кабінеті користувача онлайн; бачити усі перевірки та їх результати; і оплачувати послуги легко через єдину систему з автоматичним генеруванням платіжних документів”, - додав Сергій Ткачук.

Цифрова трансформація Держпродспожислужби відбувається за сприяння Мінцифри та проекту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID та UK Dev й імплементується за участі Фонду Східна Європа.

Довідково: Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ) — один із найбільших у Східній Європі, що об'єднує представників бізнесу, влади та суспільства для обговорення ключових економічних питань і глобальних трендів. Цьогоріч КМЕФ святкує своє 10-річчя.

ІЦ УАК за матеріалами ДПСС

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування