30.01.2019 14:40

Середні агрофірми ефективніші за холдинги, — Павло Коваль

версія для друку
30.01.2019 14:40

Найефективнішими в Україні є агрофірми із земельним банком 1–5 тис. га. Про це повідомив генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль, виступаючи на конференції «Космічні технології для агробізнесу», що відбулася 25 січня в Житомирі на базі місцевого агроекологічного університету.

Як пояснив Павло Коваль, такі результати показало дослідження Української аграрної конфедерації. Середні (1000–5000 га) агрофірми виявилися найефективнішими за всіма трьома досліджуваними показниками. Зокрема, у них найменший коефіцієнт фінансового левериджу (співвідношення між позичковим і власним капіталом) — 0,1. Простіше кажучи, вони найменше понабиралися кредитів відносно до власного капіталу. У агрохолдингів (понад 10 тис. га) цей коефіцієнт перевищує 0,3, а найбільший — у господарств із земельним банком 100–200 га. У найменших (менше 100 га в обробітку) господарств цей показник менший за 0,4, тобто майже як у агрохолдингів, але це може бути пов’язано з тим, що господарства такого розміру частіше вирощують більш інтенсивні плодові, ягідні чи овочеві культури, ніж польові.

Зате у найменших господарств найнижча рентабельність позичкового капіталу — майже нульова. Тоді як господарства з земельним банком 1–5 тис. га використовують кредити найефективніше: у них рентабельність позичкового капіталу становить 10% ( у господарств з більш ніж 5 тис. га — 8%).

Рентабельність власного капіталу у господарств із земельним банком менше 1000 га взагалі мінусова. Втім, це може бути пов’язано з тим, що вони щось приховують, оскільки сплачують єдиний податок і не зобов’язані вести детальну звітність. Найнижча рентабельність власного капіталу — у господарств зі 100–200 га. У агрохолдингів цей показник становить близько 4%, а у агрофірм з 1–5 тис. га — майже 10%.

ІЦ УАК за матеріалами Пропозиція

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування