06.06.2019 14:40

Серед обговорюваних питань в рамках АГРО-2019 – аграрна освіта і наука

версія для друку
06.06.2019 14:40

Цього року Міжнародна агропромислова виставка АГРО-2019 була присвячена  багатьом аспектам розвитку аграрного бізнесу.  Одним із них стала освіта. Проблеми і перспективи в цій сфері розглядали під час  семінару «Аграрна освіта і наука: нестандартні, інноваційні рішення та можливості».  Серед спікерів заходу – народний депутат України, президент УАК Леонід Козаченко, заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, народний депутат України Вадим Івченко.

Великі аграрні компанії вже не перший рік говорять про гострий дефіцит кваліфікованих кадрів, які можуть працювати в аграрній сфері. Крім того, працездатне населення  їде працювати за кордон, тоді як на вітчизняному ринку праці все помітнішою стає нестача професіоналів.

Розмірковуючи про престижність сучасної аграрної освіти, Леонід Козаченко зазначив, що однією з основних проблем освітньої сфери є те, що сучасна молодь ще не відчуває перспектив аграрного бізнесу і не хоче їхати на роботу в село.  З іншої сторони, ми маємо велику прірву між наукою та бізнесом, коли освітні заклади не встигають реагувати на  всі тренди й запити компаній.  Зараз ця прірва  почала зменшуватися, проте цього ще не достатньо. Студенти часто не розуміють, з чим їм доведеться зустрітися. Для того, щоб виправити ситуацію, великі аграрні підприємства беруть до себе на практику студентів.

Іншим аспектом освітньої проблеми, за словами Леоніда Козаченко, є фінансування. «Немає грошей! Часто чуємо ми. Але візьмемо для прикладу Америку.  Як США фінансують науку й освіту? Тут прикладна наука з бюджету фінансується лише на 4,5%. Тобто, майже 100% фінансується бізнесом!»

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування