20.01.2020 16:45

Серед аграріїв у всьому світі зростає попит на дрони-обприскувачі

версія для друку
20.01.2020 16:45

В останнє десятиліття у світі спостерігається безпрецедентне зростання в області точного землеробства — близько 80% нового сільськогосподарського обладнання виходить на ринок саме в цьому сегменті.

Передові технології точного землеробства допомагають фермерам ефективно використовувати сільгоспугіддя і збільшувати урожай при одночасному зниженні витрат і робочого навантаження, наприклад, визначити точне місцезнаходження бур'янів або хвороб і обробляти пестицидами тільки уражені ділянки. Це означає більш низькі витрати, менший вплив на навколишнє середовище і підвищення врожайності вирощених культур.

Фермери, які використовують передові цифрові технології, повідомляють про зниження використання гербіцидів на 10% і дизельного палива на 20%.

Завдяки цифрового зв'язку інтелектуальне фермерське обладнання здатне надавати сільгоспвиробникам інформацію щодо стану рослин з хмарного сховища.

Дані для оцінки стану ґрунту і сільськогосподарських культур, а також для виявлення шкідників або хвороб фермери отримують дистанційно. Показники у подальшому вводяться в інтелектуальне обладнання для коригування кількості пестицидів. Це дозволяє заощадити час і оптимізує застосування агрохімії в режимі реального часу.

Постачальниками вихідної інформації в таких випадках служать дрони, і індустрія сільськогосподарських безпілотників постійно вдосконалюється як в рослинництві, так і у тваринництві.

Проте, поки агродрони найбільш популярні в рослинництві, тут їх потенціал величезний. В Японії і Китаї багато площ під культурами вже обробляються дронам із повітря, а в Європі безпілотники використовуються для внесення у посіви біологічних агентів.

Водонепроникні дрони можуть контролювати будь-який тип врожаю, в будь-якому географічному районі, в будь-яку погоду. Вони отримують більш якісні і точні зображення в режимі реального часу, ніж супутники, оскільки летять нижче хмар і мають високу роздільну здатність фотографій.

Очікується, що в найближчі роки використання сільськогосподарських безпілотників значно зросте, оскільки вони пропонують широкий спектр функцій, спрямованих на удосконалення технологій точного землеробства.

Перш за все, зростання очікується в сегменті агродронів-обприскувачів (потенційно вони можуть захопити більшу частину ринку сільгосптехніки для обприскування). Окрім цього, зростання прогнозується в сегменті роботизованої техніки для збирання і сортування врожаю, штучного запилення плодових дерев і ягідних кущів.

ІЦ УАК за матеріалами Superagronom


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування