16.05.2018 13:00

Садівники очікують збільшення врожаю ягід та фруктів на третину

версія для друку
16.05.2018 13:00

Садівники у 2018 році очікують збільшення врожаю зерняткових, кісточкових, ягідних та горіхоплідних культур до 400-500 тис. тонн, тоді як минулого року валовий збір становив 382 тис. тонн. 

Про це заявив голова Асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка. 

«У разі сприятливих погодних умов валовий збір плодово-ягідних культур буде більшим, ніж у 2017 році, на 10-30%. Погодні умови — основний фактор ризику для урожайності, тому наразі прогнози обережні», — сказав Крошка. 

За його словами, різке потепління спричинило швидке цвітіння культур: 5-10 днів замість нормативних 2-3 тижнів, а перепади температур загрожують посухою та градом. 

Крошка зауважив, що у вегетаційний період плодово-ягідні культури отримують удвічі менше вологи за потребу, що вплине на майбутній урожай. Експерт повідомив, що в Україні лише 15% господарств мають зрошувальні системи.

Загалом, під плодово-ягідними культурами в державі зайнято понад 200 га землі, офіційно зареєстровано близько 1,5 тисячі господарств із вирощування цих культур. 

Директор розплідника «Бруснява» Ліліана Дмітрієва повідомила, що лідерами серед фруктів і ягід, які вирощують в нашій країні, є чорна смородина, суниця, малина, лохина, обліпиха та жимолость. 

За її словами, на формування цін вплинуть подорожчання добрив та засобів захисту рослин, збільшення відрахувань до бюджету у зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати та інші чинники.   

ІЦ УАК за матеріалами ukrinform


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування