28.12.2017 12:00

Розвиток виноградарства стримується відсутністю державної підтримки

версія для друку
28.12.2017 12:00

Два роки поспіль фінансування програми розвитку садівництва та виноградарства не здійснювалося. Про це свідчать дані Департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обласної державної адміністрації.

У цьому році Урядом виділено кошти на розвиток садівництва та виноградарства у сумі 299,3 млн гривень, за рахунок яких департаменту вдалося погасити кредиторську заборгованість перед підприємствами в повному обсязі, що складає 12,2 млн гривень.

«Крім цього, ряд підприємств області отримали 8,5 млн гривень на покриття виробничих витрат, понесених вже в поточному році, а також придбання техніки.

Також Проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», який Верховною Радою направлено на підпис Президенту України, передбачено видатки для розвитку садівництва та виноградарства в обсязі 300,0 млн гривень, що сприятиме покращенню матеріально-технічного стану наших підприємств і надасть нового поштовху для подальшої розбудови галузі», – повідомляє директор департаменту АПР Олена Піскун.

В свою чергу зазначається, що департамент повністю підтримує ініціативу комітету Верховної ради з питань аграрної політики та земельних відносин щодо прийняття за основу законопроекту № 6603 від 21.06.2017 де пропонується внесення змін до деяких законодавчих актів в частині встановлення строку оренди не менш як 25 років для користувачів земельних ділянок під виноградниками.

«Тільки протягом перших трьох років користувач лише вкладає кошти в ці ділянки. Збільшення мінімального терміну оренди надає можливості користувачу не тільки на відшкодування понесених збитків, а й на подальший розвиток бізнесу», – йдеться у повідомленні департаменту АПР, але підкреслюється думка, що слушно було б, щоб ці норми розповсюджувалися і на земельні ділянки зайняті під садами та ягідниками.

В цілому, по області на сьогодні нараховується 6,1 тисяч га виноградників, з яких в плодоносному віці 5,5 тисяч га. В поточному році закладку молодих виноградників на площі 63 га проводило лише одне господарство, це ПАТ «Радсад» Миколаївського району, повідомляє прес-служба відомства.

ІЦ УАК за матеріалами http://agro-yug.com.ua


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування