У понеділок 15 липня в Торгово-промисловій палаті України відбувся інформаційний захід, організований Німецько-українським агрополітичним діалогом (АПД), - «Бачення розвитку аграрного та лісогосподарського секторів у програмах політичних партій на виборах до Верховної Ради 2019». Як спікер у дискусії взяв участь генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль разом із представником асоціації «Земельна спілка України» Сергієм Біленком, представником DTC Agriconsulting Дітріхом Трайсом, керівником проекту Agritrade Андре Піллінгом та експертом АПД Анастасією Пилаєвою.
Всі програми партій-лідерів охопили питання зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель та державної підтримки. Однак, генеральний директор УАК зазначив, що в програмах спостерігається легковажність у підходах до вирішення більшості складних проблем розвитку аграрного сектора.
Відносно ідеї починати впровадження ринку землі з продажу держземель Павло Коваль наголосив, що сьогодні в Україні є раціональніший спосіб використання державних земель, та спочатку потрібно забезпечити рівний доступ до фінансових ресурсів. Також він пояснив, що близько 50% аграрного ВВП виробляється господарствами населення, а із іншої частки ВВП, створеного підприємствами, близько 70% виробляють середні підприємства, 22 – 25% - великі вертикально-інтегровані компанії і лише 5 – 8 % - малі фермерські господарства. Посилаючись на це, Павло Коваль додав: «У законі потрібно чітко зафіксувати усі критерії і межі поділу на мікро-, малі, середні, великі підприємства та надати їм потрібний набір інструментів державної підтримки».
Генеральний директор УАК підкреслив: «Серед питань, яким ми приділяємо найбільше уваги - проблема підготовки кадрів. Досить часто виникає ситуація, коли зарплатня українського комбайнера вирівнюється із зарплатнею польського, але фахівці все одно не залишаються в Україні. Потрібно з`ясувати чому».
ІЦ УАК