09.06.2022 14:30

росія займається продовольчим тероризмом - Павло Коваль

версія для друку
09.06.2022 14:30

Генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль розповів глядачам Youtube-каналу "Ходорковський LIVE" про зерновий шантаж путіна.

 

По-перше, Павло Коваль зазначив ведучому програми "Повітря" Тимуру Олевському, що зараз не час для епітетів і недомовок. За його словами, ця ситуація не що інше, як "продовольчий тероризм".

"Спочатку енергетичний тероризм, потім воєнний напад, а тепер - і продовольчий тероризм.

На сьогодні, це вже не війна росії та України, це вже складніша ситуація: це - боротьба цивілізацій з використанням всіх можливих інструментів боротьби" - прокоментував ситуацію Павло Коваль.

Також він додав, що все це готувалося не один рік за допомогою пропаганди та підкупу членів західних еліт.

У ході дискусії, Павло Коваль і Тимур Олевський дійшли висновку, що росія навмисно блокує експорт та обстрілює зернові термінали, щоб у країнах Африки відбувались "голодні бунти", що спровокує нову хвилю біженців до країн Європи.

Біженці для путіна - теж зброя. А минулого року методичкою путіна скористався і білоруський підданий - лукашенко. У серпні-жовтні 2021 року лукашенко за допомогою російських спецслужб вивозив сирійських біженців під кордони Польщі та Балтійських країн, намагаючись спровокувати мігрантську кризу в ЄС.

Крім того, генеральний директор УАК розповів для чого ще росія обстрілює миколаївський порт:

"Ми бачимо, що росія атакувала порт "Ніка-Тера", який входить до трійки найбільших зернових терміналів України, але при цьому поки не чіпає одеські найбільші порти.

І коли росія говорить про розблокування портів, то наголошує саме на портах Одеси.

Тож, очевидно, що росією керують наміри не допомогти з вивезенням продовольства, а наміри захопити Одесу.

Якщо ми просто розмінуємо підходи до одеських портів, російські десантні кораблі без сумнівів підійдуть до берегів Одеси".

 

Щодо вивезення зерна через Білорусь, якою б тут не була мета путіна, але це все одно не дозволить вивезти стільки продукції, скільки її відвантажувалося через українські порти.

 

Однак, Україні все ж треба шукати шляхи розв'язання даної ситуації, адже минулорічний врожай потрібно вивозити, ще й ось-ось почнеться збиральна кампанія нового врожаю.

Нагадаємо, 7 червня МЗС опублікувало позицію України щодо розблокування портів. У заяві йдеться, що Україна не піде на розмінування портів, якщо треті країни не гарантуватимуть ненапад росії з моря.

 

ІЦ УАК за матеріалами Ходорковський LIVE

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування