26.02.2015 16:26

Ризики у реформуванні системи оподаткування АПК треба чітко прораховувати

версія для друку
26.02.2015 16:26

Не можна різко трансформувати пільговий режим оподаткування в агропромисловому комплексі. "Якщо питання про скасування пільг стоїть так принципово, то потрібно це робити хоча б поступово. Не можна так одразу перекрити всі шляхи для сільськогосподарського комплексу. Це загрожує дестабілізацією в цілому всієї галузі", — вважає керівник проектів агробізнесу "ОМП" Микола Орлов.

У свою чергу, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко підкреслив, що остаточної редакції Податкового кодексу ще ніхто не бачив і прорахувати ризики, які несе реформа, дуже складно.

"На сьогодні поки що ніхто не бачив остаточної редакції Податкового кодексу та змін до нього в частині переходу на загальну систему оподаткування сільського господарства. А вдаючись до будь-яких реформувань у системі оподаткування, потрібно все чітко прораховувати, чого ми зараз зробити не можемо", — зазначив експерт.

За його словами, владі не варто шукати гроші для наповнення бюджету за коштами АПК. Для цього існують інші способи, наприклад, приватизація підприємств, зокрема, "Укрспирту".

Нагадаємо, Кабінет міністрів України запропонував трансформувати пільговий режим оподаткування в АПК шляхом віднесення сільськогосподарських товаривиробників до окремої, четвертої групи платників єдиного податку. Так, згідно з постановою, ставка податку буде залежати від типу земель, їх розташування та буде встановлюватися як відсоток від нормативно-грошової оцінки: від 0,09% до 3%.

Так звані "спрощенці" четвертої групи, згідно з проектом, самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого подають податкову декларацію на поточний рік. Податок сплачується щоквартально за таким графіком: у першому і другому кварталах — по 10%, у третьому — 50%, в четвертому — 30%.

ІЦ УАК за матеріалами "Агравері"

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування