Виробництво аміачної селітри, аміаку та вапнякової селітри на Рівнеазоті буде зупинено на місяць.
Підготовчі роботи вже почались, фактично вже на цих вихідних завод зупиняється на один календарний місяць. Про це повідомляє Телеграм-канал INFOINDUSTRY.
Експерти ІА Інфоіндустрія пов’язують зупинку заводу зі скороченням попиту на основну продукцію. Навіть припинення опалювального сезону, що впливає на зниження ціни газу в Україні не зупинило власників заводу прийняти рішення про зупинку. Нагадуємо, що у 2022 році українські виробники селітри зупинялись менше ніж на місяць і з часу початку повномасштабної агресії росії, заводи ще не зупинялись на такий період.
За даними ІА Інфоіндустрія, Рівнезот в березні виробив близько 5 тис. тонн КАС-32, 34 тис. тонн селітри та дещо менше 2 тис. тонн аміачної води (з урахуванням завантаженості цехів заводу). Рівнеазот є другим за потужністю виробником азотних добрив, що працює в Україні, і за 2024 рік уже виробив близько 107 тис. тонн аміачної селітри.
Тим часом ОПЗ перевалив 209 тис. тонн зерна та може відновити перевалку КАС
Одеський припортовий завод не поспішає запускати виробництво добрив, натомість продовжує перевалку зерна.
З початку року завод перевалив 209 тис. тонн зернових. Це в декілька разів менше за потужність підприємства при перевалці добрив, але відображає наявну логістичну кон’юнктуру.
Нагадаємо, згідно з попередньою інформацією, отриманою ІА Інфоіндустрія, ОПЗ мав запустити виробництво аміаку вже у квітні. Запуск ще очікується, і підготовчі роботи ведуться, хоча небезпека обстрілів з боку держави терориста залишається.
За даними ІА Інфоіндустрія Правління заводу розглядало питання відновлення перевалки КАС (карбамідно-аміачної суміші). Потужності КАС на початку 2000-х років складали 36 тис. тонн цього достатньо для накопичення до двох середніх корабельних партій КАС. Це добриво користується популярністю у країнах Середземномор’я, Україна ж має потужності до 1,4 млн тонн, що вдвічі перевищує наявне споживання агросектору. На жаль, державних програм розвитку експорту КАС немає, а Одеському припортовому заводу пропонують за власний рахунок відновити перевалку КАС, сам завод власних потужностей КАС не має.
03.04
У Фірташа спростовують зупинку заводу Ostchem
«Рівнеазот», що входить до структури Ostchem, не зупинявся та продовжує працювати у звичайному режимі.
Про це AgroPortal.ua повідомили у прес-службі Group DF.
«На підприємстві працюють усі базові цехи — цех аміаку, азотної кислоти, аміачної селітри та КАС», — запевнили в компанії.
І додали, що завод завантажено на 70%, підприємство повністю виконує виробничі плани й успішно проходить піковий високий сезон весінньої посівної.
«Наголошуємо, що азотний холдинг Ostchem продовжує своєчасно забезпечувати аграріїв мінеральними добривами відповідно до взятих на себе зобов’язань. Потужності наших підприємств і далі будуть завантажуватись чітко відповідно до існуючого попиту на ринку», — додали в компанії.
ІЦ УАК за матеріалами "Інфоіндустрії" й AgroPortal