04.03.2024 19:27

Результати візиту Юлії Свириденко в Лондон: страхування UNITY розширено на всі судна з невійськовим вантажем

версія для друку
04.03.2024 19:27

Програма доступного страхування суден UNITY, яку реалізують Marsh McLennan і Lloyd’s of London спільно з урядом України, значно розширюється. Застрахувати за програмою можна буде не лише морські перевезення зерна й інших важливих продовольчих товарів, але й судна, що перевозять усі невійськові вантажі, такі як залізна руда, сталь і контейнерні перевезення. Про рішення, що розширить експортні можливості України, оголошено 1 березня в Лондоні у рамках візиту до Великої Британії української делегації на чолі з Першою віце-прем'єр-міністром України — Міністром економіки України Юлією Свириденко.

«Розширення страхування на всі невійськові вантажі, такі як контейнерні перевезення, залізна руда, сталь, є надзвичайно важливим для України. Особливо з огляду на збільшення можливостей для експорту металургійної продукції, оскільки цей сектор сильно постраждав від повномасштабного вторгнення. У 2023 році порівняно з 2021 роком виробництво сталі в Україні скоротилося у 3,4 раза, а експорт металургійної продукції — в кілька разів. Також страхування суден може підтримати наші зусилля щодо збільшення обсягів експорту всіх несировинних продуктів. Оскільки зміцнення переробної промисловості та розвиток несировинного експорту є пріоритетами для Уряду для посилення економічної стійкості», – зазначила Юлія Свириденко.

За словами Юлії Свириденко, зокрема завдяки страховому інструменту UNITY ставки страхування на комерційному ринку знизились вдвічі. Ставка в рамках UNITY наразі складає 0,75% для агропродукції.

«Marsh McLennan віддано підтримує Україну – допомагає їй залучити глобальні інвестиції для відновлення країни та її економіки. Ми раді розширити державно-приватне партнерство з українським урядом. Рішення забезпечить експортерам нижчі премії для перевезення ширшого асортименту товарів через чорноморські торговельні шляхи та великі економічні вигоди для України», – сказав президент і головний виконавчий директор Marsh McLennan Джон Дойл.

Джон Ніл, генеральний директор Lloyd’s, додав: «Після вторгнення в Україну Lloyd’s співпрацює з ООН, урядами, регуляторними органами та страховими компаніями, щоб підтримувати економіку та ланцюжки поставок, незважаючи на складні обставини. Нові партнерські відносини між державним і приватним секторами, включаючи розширення програми UNITY, є візитною карткою ринку Lloyd’s, об’єднуючи експертів зі страхування та політиків разом для вирішення складних ризиків».

До страхового інструменту UNITY мають доступ усі міжнародні брокери, до яких можуть звернутися власники суден та українські експортери.

Програма UNITY, покликана забезпечити доступне страхування від воєнних ризиків постачання зерна й інших важливих продовольчих товарів у всьому світі, стартувала у листопаді 2023 року. UNITY пропонує страхування КАСКО й окремий захист і відшкодування (P&I) від воєнних ризиків за значно зниженими преміями, порівняно зі стандартними ринковими цінами. Крім зерна UNITY тепер забезпечує покриття для іншої експортної продукції України, включаючи залізну руду, сталь, електрообладнання та корми для тварин.

Розроблений за результатами зустрічі Президента України Володимира Зеленського та Прем'єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака механізм здешевлення страхування морських перевезень у територіальних водах України UNITY передбачає, зокрема, створення фонду компенсації першої частини збитків судновласникам і фрахтувальникам шляхом випуску державними українськими банками – Укрексімбанком і Укргазбанком – резервних акредитивів, підтверджених німецьким DZ Bank.

Андеррайтери Lloyd’s of London на чолі з Ascot та інші страхові компанії надають до 50 мільйонів доларів США на страхування КАСКО та P&I від воєнних ризиків. UNITY доступний для клієнтів усіх зареєстрованих брокерів Lloyd’s of London, що забезпечує додаткову підтримку поточних гуманітарних зусиль і дозволяє пом’якшити тиск агресора на ланцюжки постачання і глобальну продовольчу безпеку.

 

Великобританія готова і надалі надавати Україні дуже практичну допомогу, — Юлія Свириденко за підсумками зустрічі з Девідом Камероном

Ключові напрямки посилення співпраці між Україною та Великою Британією були темою зустрічі між Першою віце-прем’єр-міністром України – Міністром економіки України Юлією Свириденко з державним секретарем у закордонних справах Великої Британії Девідом Камероном у Лондоні.

«Першими підписали Угоду про безпекове співробітництво з Україною. Підтримують наше військо, підтримують нашу економіку. Стали рушієм, завдяки якому ми запустили страхування суден у Чорному морі від воєнних ризиків. Україна вдячна за лідерство, яке проявляє уряд Великої Британії та кожен окремий громадянин країни у підтримці стійкості України», — сказала Юлія Свириденко.

Як зазначила Перша віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України, наша держава поставила собі за мету цього року стати більш економічно самодостатньою. Для досягнення цієї мети Уряд працює над розширенням експортних можливостей, зокрема посиленням несировинного експорту, зміцненням енергетичного сектору, створенням спільних оборонних підприємств, підтримкою українських виробників, спрямуванням конфіскованих російських активів на підтримку відновлення України.

«Сьогодні міністр запевнив нас, що Великобританія готова і надалі надавати Україні дуже практичну допомогу», — сказала Юлія Свириденко.

Так, уже досягнуто домовленості про розширення механізму страхування суден UNITY. Велика Британія також надалі підтримуватиме нашу оборону, включно з виробництвом і постачанням безпілотників для українських військових. Сполучене Королівство виділило £200 мільйонів на ці потреби. Також партнери готові надати свою експертизу для підвищення ефективності приватизації в Україні. Для України це означає можливість залучити додаткові інвестиції в країну та перетворити збиткові підприємства у бізнес, який дає державі додаткові надходження і роботу для українців.

 

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування