31.08.2020 13:30

Реорганізація Держпродспоживслужби: по курсу зупинка експорту продукції тваринництва і рослинництва

версія для друку
31.08.2020 13:30

Якщо уряд реорганізує Держпродспоживслужбу (ДПСС) за планом Мінохоронздоров’я, то агросектор опиниться перед загрозою зупинки експорту. 

Про це заявив під час прес-конференції президент ВГО Українська аграрна конфедерація Леонід Козаченко.

«Ніхто на ринку не розуміє, чому з’явилося таке рішення, яка стратегія розвитку ДПСС і Санепідемстанції та навіщо це потрібно державі. Йдеться ж не просто про  створення Санітарно-епідеміологічної служби. Мова загалом про сферу здоров’я людей і тварин. Вони перебувають в одній площині. І в нинішній подачі рішення це має такий вигляд, що Мінохоронздоров’я лікуватиме людей і свиней в одному форматі. Отакі  кроки можуть призвести до хаотичних подій, які важко контролювати. І, зрештою, ми втратимо значно більше, замість того, щоб отримати позитив», — говорить Козаченко.

На думку президента ВГО «Українська аграрна конфедерація», будуть наслідки такого кроку і для тваринників, і для рослинників України.

"Що стосується наслідків реорганізації ДПСС для рослинництва і, відповідно, діяльності Фітосанітарної служби, видачу нею документів для експорту цієї продукції, роботи мережі лабораторій в цій площині – все це дуже серйозні речі. Така пропозиція поставити її у формат невизначеності, по суті, зупинка експорту продукції тваринництва і рослинництва. Ми понесемо величезні втрати. Хочемо почути конкретну відповідь від влади, що таке рішення прийнято на базі конкретної стратегії розвитку служби, що є вертикаль державної системи контролю цих всіх кроків згори донизу. Якщо цього не почуємо, то ніколи не погодимося. Шукатимемо інші інструменти, щоб переконати владу, що так робити не можна", — пояснює він.

ІЦ УАК за матеріалами AgroPolit

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування