Не варто сподіватися на рекордний урожай в цьому році чи перевершення минулорічних показників урожайності. Таку відповідь на запитання кореспондента AgroReview дав під час ділового сніданку Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації (УАК), народний депутат України, голова «Аграрного об’єднання» в ВРУ.
«Загальні показники та кліматичні умови в цьому році жорсткіші, ніж в минулому. Крім того, аграрії внесли менше мінеральних добрив, ніж торік», - пояснив Леонід Козаченко.
Така ситуація, за його словами, сталася внаслідок того, що виробник Ostchem вимагав передплату в 2,5 млрд від підприємств, а потім зупинив виробництво, не поставивши добрива. Дехто з аграріїв зміг отримати добрива з інших джерел, але величезна кількість господарств (особливо середні та малі) не змогли знайти для цього коштів. Аграрії взяли кредити, оплатили добрива, але компанія, яка отримала від них кошти, відмовилася надавати добрива, начебто через арешт газу на 6 млрд грн в припортовому заводі.
Наразі всі громадські об’єднання аграріїв збираються підписати меморандум відносно мінеральних добрив, щоб не зірвати осінні роботи - крок, що може призвести до втрати об’ємів продукції в майбутньому році.
«Не можу сказати, що такі кліматично-погодні умови радикально вплинуть на урожай, але є ризик, що зерна буде зібрано менше, аніж у минулому році. Через меншу кількість вологи, і меншу кількість добрив», - резюмував народний обранець.
За його словами Вадима Бодаєва, віце-президента агрокомпанії AgroGeneration, ще одним чинником зменшення врожайності стане втрата аграріями дотацій, які надходили у формі повернення ПДВ – а це, до речі, 15 млрд грн!
«Саму на цю суму зменшились всі роботи – починаючи з закупівлі міндобрив і закінчуючи засобами захисту, насіння і т.д. Скоріше за все, буде зменшення урожайності в комплексі. Про ці речі потрібно говорити, адже вплив на врожай природніх умов буде менш помітним, аніж скорочення посівних площ, яке вже відбулося», - переконаний фахівець.