Економіка України зросла на 2.3% у 2016 році, серед іншого, за рахунок високого врожаю, який зумовив прискорення економічного зростання до 4.8% у четвертому кварталі. Такі дані оприлюднив Світовий банк у своєму квітневому огляді української економіки, повідомляє УАК.
Реформи, проведені у 2014 та 2015 роках, допомогли стабілізувати економіку та покращити інвестиційні настрої, вважають фахівці Світового банку.
В результаті, зростання ВВП у 2016 році склало 2.3%, що, однак, все ще залишається помірним порівняно із 16% кумулятивного падіння протягом попередніх років, зазначено в тексті огляду.
Основною рушійною силою економічного зростання, за словами аналітиків Світового банку, був рекордний врожай - додана вартість у сільському господарстві збільшилась на 6.0% за результатами року, а в четвертому кварталі становила 18.4%. Інші основні сектори також демонстрували зростання, хоча й не таке значне.
«Прогноз зростання економіки залишається помірним через значні зовнішні та внутрішні виклики, однак прискорення реформ може допомогти забезпечити вищі темпи зростання у майбутньому», - підкреслюється в огляді.
Позитивний вплив на відновлення економіки також матиме підвищення цін на сировинні товари на зовнішніх ринках та, відповідно, покращення умов торгівлі. Очікуване зростання економіки становить 2% у 2017 році, 3.5% у 2018 та 4% у 2019 році. Прискорення економічного зростання до 4% та вище вимагатиме рішучих дій у напрямку політично складних реформ, направлених на вирішення довготривалих структурних проблем.
Реформи, спрямовані на підвищення конкурентоздатності реального сектору разом із реальною девальвацією, яка спостерігалась протягом останніх років, мають сприяти зростанню експорту. При цьому реформи, направлені на створення додаткового фіскального простору, мають допомогти підвищити державні інвестиції, а реформи у банківському секторі повинні поступово відновити кредитування, зазначають у Світовому банку.
ІЦ УАК.