22.08.2024 17:01

Ратифіковано рамкові угоди з урядами Франції та Кореї

версія для друку
22.08.2024 17:01

Верховна Рада України ратифікувала Грантову угоду між Україною та Францією щодо сприяння відновленню та підтримці критичної інфраструктури та пріоритетних секторів економіки України. «За» – 265 депутатів.

“Ратифікація угод з Францією та Кореєю відкриває нові можливості для відновлення та розвитку критично важливих секторів нашої економіки. Ці угоди підкреслюють довіру та підтримку наших міжнародних партнерів. Завдяки наданому фінансуванню ми зможемо впровадити більше інфраструктурних проектів, зміцнити енергетичну безпеку, що сприятиме стійкості нашої країни в умовах війни,” — зазначила Перша Віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Ратифікація Грантової угоди дозволить залучити грантові кошти уряду Французької Республіки в сумі 200 млн євро, які будуть спрямовані на реконструкцію та відновлення критично важливої інфраструктури в таких секторах, як охорона здоров'я, сільське господарство, водопостачання та водовідведення, переробка відходів, розмінування, житлове будівництво. З них 60 млн євро спрямують на підтримку енергетичного сектору України.

Реалізація Грантової угоди забезпечить пришвидшення відновлення України від наслідків збройної агресії рф проти України.

Також було ратифіковано рамкову угоду між урядом України й урядом Республіки Корея стосовно кредитів від Фонду економічного розвитку та співробітництва (EDCF) на 2024-2029 роки. «За» – 336 депутатів.

Відповідно до угоди уряд Республіки Корея надасть можливість отримувати кредити від Фонду економічного розвитку і співробітництва (EDCF) на суму 2,1 млрд доларів на 2024-2029 рр. для фінансування кредитних проектів EDCF в Україні. Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю обладнання та на проекти відновлення, що реалізуватимуться державою чи українським бізнесом, який отримає державну гарантію, а також на фінансування державного бюджету.

Наступний етап угоди — встановлення пріоритетів і затвердження проектів. Умови для кожного окремого проекту будуть визначені в окремих кредитних договорах, які будуть також визначати суми та терміни надання пільгових позик. На першому етапі, відповідно до угоди, кредити можуть бути використані для закупівлі обладнання. Із 2025 року передбачена можливість залучення кредитів на інфраструктурні проекти з відновлення.

“Ратифікація цих угод це ще один крок у зміцненні інвестиційного потенціалу України. Залучені грантові та кредитні ресурси будуть спрямовані на конкретні проекти, які підтримають не тільки державну інфраструктуру, але й створять нові можливості для приватного сектору. Це сприятиме створенню нових робочих місць, а також залученню додаткових інвестицій у ключові галузі, такі як енергетика, агросектор та цифрові технології. Ми очікуємо, що ці інвестиції матимуть довготривалий ефект на розвиток економіки та зміцнення фінансової стабільності країни” — відмітив заступник Міністра економіки України Володимир Кузьо.

Довідково. Підписання Грантової угоди між урядом Французької республіки та урядом України щодо сприяння відновленню та підтримці критичної інфраструктури та пріоритетних секторів економіки України відбулось у Парижі. Угоду підписала Перша Віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко та Міністр Європи та закордонних справ Франції Стефан Сежурне.

Угоду стосовно кредитів від EDCF підписали Перша Віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Посол Кореї в Україні Кім Хьонг 13 вересня 2023 року.

EDFC — Фонд економічного розвитку та співробітництва створений урядом Республіки Корея для підтримки економічного розвитку країн-партнерів. Метою EDCF є сприяння стійкому економічному зростанню країн-партнерів, покращення умов життя та створення сприятливого середовища для розвитку приватного сектору.

Читайте також: В Україну прибула місія ЄС для моніторингу виконання індикаторів Плану України за програмою Ukraine Facility

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування