З понеділка ціни на пшеницю відновили зростання на тлі зниження оцінки світових запасів до 5-річного мінімуму та продовження війни в Україні, внаслідок якої поставки української пшениці залишаються заблокованими, а російської – зменшуються через запроваджені санкції.
За даними МСГ США, за тиждень 1-7 квітня експорт пшениці з США виріс на 38% до 411 тис т, а загалом у сезоні 2021/22 сягнув 17,627 млн т, або 82,5% від оновленого прогнозу у 21,36 млн т. До кінця сезону потрібно щотижня відвантажувати 467 тис т, що доволі реально.
Опади, які пройшли по всій території США, покращили стан посівів озимої пшениці. За даними NASS USDA, кількість посівів озимої пшениці у США в доброму або відмінному стані за тиждень виросла на 2% до 32%, хоча торік таких було 53%.
Травневі пшеничні ф’ючерси у США з понеділка виросли:
Подешевшала на 2,5 $/т до 390,75 $/т чорноморська пшениця в Чикаго.
Європейська пшениця дорожчає на тлі посухи в Марокко та оголошених Алжиром та Єгиптом тендерів.
В Марокко триває найбільша за кілька десятиріч посуха, і лише 21% від 3,5 млн га посівів зернових знаходяться у задовільному стані. У січні 2022 р країна імпортувала 805 тис т зерна у порівнянні з 338 тис т рік тому. Традиційно основним постачальником пшениці була Франція, проте останніми роками збільшилися поставки з України та росії.
Алжирська державна агенція ОАІС оголосила тендер по закупівлі щонайменше 50 тис т борошномельної пшениці з поставкою з 1 травня по 30 червня. Єгипетський GASC також оголосив тендер по закупівлі борошномельної пшениці з поставкою 1-15 червня.
За даними Австралійського бюро статистики (АВS),в лютому країна збільшила у порівнянні з січнем експорт пшениці на 5% з 2,66 до 2,79 млн т, що стало рекордним місячним показником. Високі світові ціни на пшеницю дозволяють Австралії та Індії отримувати додатковий дохід від експорту, поки поставки чорноморського зерна заблоковані через безглузду війну кремля в Україні.
ІЦ УАК за матеріалами Graintrade