21.03.2017 10:37

Прогалини у законодавстві заважають боротьбі з АЧС

версія для друку
21.03.2017 10:37

Динаміка поширення африканської чуми свиней (АЧС) в Україні є загрозливою. З початку 2017 в Україні виявлено 55 випадків АЧС, у тому числі вперше на території Тернопільської, Донецької, Херсонської, Дніпропетровської та Івано-Франківської областей. Про це повідомив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, передає прес-служба відомства.

Усього з 2012 року на території України зареєстровано 203 випадки захворювання на АЧС у 23 областях України. За його словами, Держпродспоживслужба разом з Мінагрополітики проводить роботу з метою стабілізації епізоотичної ситуації щодо АЧС, зокрема на законодавчому рівні.

Як зазначив Лапа, при проведенні заходів з ліквідації АЧС з 2012 року в епізоотичних осередках вилучено та знищено понад 120 тис. голів свиней, зокрема майже 52 тис. в минулому році й понад 3 тис. в поточному. Він додав, що зараз суттєво збільшено фінансування протиепізоотичних заходів. Якщо торік на ці потреби було виділено 56 млн грн, то в поточному році фінансування відповідних програм забезпечено на рівні 113 млн грн.

«Це значно менше від потреби, але це вдвічі більше, ніж ми мали в минулому році на ці заходи», ― зазначив Лапа. При цьому він висловив сподівання, що в процесі перерозподілу бюджетного фінансування в поточному році ця сума буде збільшена. Лапа нагадав, що вакцини від АЧС не існує, тому найбільш ефективним способом боротьби є заходи із запобігання поширення вірусу та своєчасна ліквідація.

«У законодавстві є ціла низка прогалин, які не дозволяють ефективно боротися з АЧС, включаючи розміри штрафних санкцій, повноваження поліції перевіряти супровідну документацію під час переміщення тварин тощо», ― сказав Лапа.

За його словами, наразі напрацьовується пакет законопроектів на рівні центральних органів виконавчої влади. У першу чергу йдеться про внесення змін до чинної інструкції з профілактики та боротьби з АЧС, яка уже відпрацьована з усіма зацікавленими органами виконавчої влади і зараз проходить процедуру юстування в Міністерстві юстиції. Крім того, розроблено законопроект про підвищення рівня біобезпеки і збереження тваринництва в Україні. Цими законодавчими актами як посилюється відповідальність суб’єктів господарювання, так і запроваджуються стимулюючі заходи, наприклад, запровадження компенсації вартості вилученого поголів’я не лише для домогосподарств, але й для товарних ферм в залежності від рівня біобезпеки.

Разом з цим важливим компонентом в питанні боротьби з АЧС є інформаційно-просвітницька робота.

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування