08.04.2024 08:46

Процедура бронювання працівників має бути максимально спрощена, – Козаченко

версія для друку
08.04.2024 08:46

Для того, аби бронювання працівників було максимально ефективним, а підприємства не втрачали цінні кадри, процедура має бути максимально спрощена та скорочена у часі, адже зараз вона може тривати більше місяця. Про це розповів президент Української аграрної конференції Леонід Козаченко.

"Бронювання дійсно велика проблема. У цьому процесі беруть участь Генштаб і Міністерство економіки. Спочатку Генштаб перевіряє по своїм даним людей, яких подають на бронювання, і потім Міністерство економіки вже приймає остаточне рішення. У Генштабі, на жаль, по моїм даним, вже більше місяця не дають відповіді деяким підприємствам. А бувають випадки, коли Генштаб дає відповідь, натомість Мінекономіки по три тижні не видає документ. Бюрократичних перешкод багато. І їх подолати, на жаль, не вдається", - зауважив Козаченко.

Він висловив переконання, що процедура бронювання має бути спрощена: для цього повинна бути використана діджиталізація, а термін ухвалення рішення повинен бути максимально коротким.

"Термін бронювання повинен бути максимум 30 днів. Максимум! Це у випадку, якщо виникають якісь перешкоди. А взагалі він має складати 10 днів. І якщо це діджиталізований процес, то люди, які не вклалися в ці терміни, повинні бути покарані за те, що вони не дали тобі відповіді, а також – надавати обґрунтування негативних відповідей. Тобто, мають бути передбачені і штрафи, і звільнення з роботи, і все інше. Тільки такі інструменти, більше ніяких", – резюмував Козаченко.

ІЦ УАК за матеріалами OBOZREVATEL

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування