05.05.2015 12:25

Призначено керівництво Державної фіскальної служби

версія для друку
05.05.2015 12:25

Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні 5 травня призначив Романа Насірова Головою Державної фіскальної служби. Заступниками Голови ДФС, за рішенням Уряду, стали Костянтин Лікарчук та Сергій Білан.

Як повідомили Еспресо.TV вже колишні претенденти на посаду голови ДФС, практично з першого етапу конкурсу відчувався "присмак" того, що саме Насіров очолить фіскальну службу.

Водночас, за словами одного із них, у переможця не було навіть чіткої програми реформування податкової системи.

"Так само незрозумілим залишається й те, що він і без ДФС міг активно впливати на податкову політику, брати участь у реформуванні, врешті-решт писати законопроекти. Навіщо для цього залишати посаду профільного комітету у парламенті і йти у виконавчу владу – залишається загадкою", - розповідає віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців, екс-кандидат на посаду голови ДФС Юлія Дроговоз.

Між тим, вже вимальовується "заміна" Роману Насірову в профільному комітеті Верховної Ради. За інформацією Еспресо.TV, у владних кабінетах активно обговорюється кандидатура Ніни Южаніної, яка теж програла в конкурсі на посаду голови Фіскальної служби.

"Всі сподіваються, що станеться саме так. Якщо це буде не Южаніна, буде прикро", - висловила свою думку Юлія Дроговоз.

Водночас один з депутатів від БПП припустив, що Насірова "відрядили" в ДФС саме заради того, щоб Южаніна очолила податковий комітет. 

Отже, Роман Насіров - народний депутат України восьмого скликання від партії "Блок Петра Порошенка". Спеціаліст у сфері продажу цінних паперів.

Насірову - 36 років, має економічну та юридичну освіти, а також MBA у сфері фінансів і міжнародного менеджменту Університету Східного Лондона (University of East London).

На початку своє кар'єри Насіров продавав спеціалізовані банківські бази даних, потім займався підбором керівних банківських кадрів, пише Forbes.

У 2005-му тепер вже головний податківець України влаштувався брокером в лондонський офіс американського інвестбанку Cantor Fitzgerald/BGC. Там він працював з валютними деривативами (контрактами, за якими сторони отримували право або брали зобов'язання виконати деякі дії відносно базового активу).

У 2007 році Насіров, як він сам каже, вперше почав торгувати безпоставочним форвардом (NDF) на гривню. Конкуренти підтверджують, що він одним з перших став працювати з цим інструментом. Згодом гендиректор Concorde Capital Ігор Мазепа запропонував Насірову відкрити і очолити офіс Concorde в Лондоні. Проте на фондових біржах США і Європи почалося падіння, ринок публічних і приватних розміщень завмер. У результаті офіс у Лондоні так і не відкрили.

На початку 2008-го Насіров переїхав до України і очолив напрямок торгівлі цінними паперами в Concorde Capital. Під час різкої девальвації гривні наприкінці 2008-го - початку 2009 року він одним з перших став заробляти на здешевілих українських єврооблігаціях. Їх ринкова вартість впала так низько, що здавалося, Україна ось-ось перестане обслуговувати свої борги. Тим, хто не вірив у дефолт, ці папери принесли непоганий прибуток. А завдяки високій волатильності єврооблігації стали цікавим спекулятивним інструментом.

У грудні 2009 року керівник київського офісу Renaissance, бельгієць Пітер Ванхекке запропонував Насірову очолити управління з торгівлі цінними паперами. Той хоч і не одразу, але погодився: його привабив міжнародний статус компанії.

У лютому 2011-го Ванхекке покинув Renaissance, щоб очолити правління компанії "Укрнафта", яка почала готуватися до IPO. Наступником бельгійця став саме Насіров. Щоправда, пізніше керівництво групи призначило ще одного співдиректора - Ігоря Білоуса, відповідального за інвестиційно-банківський напрям. 

Як видно, Насіров був добре знайомий з вже колишнім очільником ДФС Ігорем Білоусом. Ймовірно, за консультаціями щодо керування податковою скринею він звертатиметься саме до свого попередника. 

Водночас джерела в депутатському корпусі повідомили Еспресо, що Роман Насіров має "дружні стосунки" з екс-губернатором Дніпропетровщини Ігорем Коломойським і, незважаючи на присутність у президентській команді, до його кандидатури на крісло головного податківця прем'єр Арсеній Яценюк ставився "схвально". 

"Відтак можна зробити висновок, що президент і прем'єр дійшли компромісу щодо цієї посади", - вважає депутат. 

Кілька фактів з біографії 

До 1 січня 2013 року - Насіров лишався на посаді співдиректора "Ренесанс Капітал", та головою управління з торгівлі цінними паперами в Україні та Центрально-Східній Європі.

З 5 квітня 2013 року сів у крісло заступника голови правління "Державної продовольчо-зернової корпорації України".

25 квітня 2014 року згідно з наказом Міністрества аграрної політики та продовольства звільнений з цієї посади.

До моменту обрання в народні депутати був директором української філії BTG Pactual Commodities - міжнародного фінансового гіганта. 

26 жовтня 2014 року був обраний народним депутатом у Верховну Раду восьмого скликання. Пройшов до парламенту у списку партії "Блок Петра Порошенка", під 51-м номером.

4 грудня 2014 року призначений головою парламентського комітету з питань податкової та митної політики.

Сім'я

Одружений. Дружина - Катерина Олександрівна Глімбовська. Двоє синів: Олександр і Михайло Насірови.

Майно

У декларації, поданої до моменту обрання в народні депутати в 2014 році, вказав сукупний дохід за попередній рік в розмірі 77 686 грн. До моменту, коли став депутатом, володів земельною ділянкою в 395 кв. м, його сім'я - ділянкою в 502 кв. м, житловим будинком площею 414 кв.м і квартирою площею 157 кв. м.

Ще три квартири площею 66-86 кв.м значаться в декларації як такі, в яких члени сім'ї декларанта володіють лише п'ятьма-шістьма сотими частки.

Також сім'я володіє "машиномісцем №15 за адресою вул. Хрещатик 27б".

Новий голова Фіскальної служби також має два автомобілі: Toyota Camry 2.4  2008 року випуску і Lexus LX 570 5.7 2010 року випуску. Родина володіє Land Rover Range Rover 4.4  2013 року випуску.

На рахунках у банках у Насірова, 3 124 грн і рівно $70 тис.

Нагадаємо, Мінфін провів відкритий конкурс на посаду голови Державної фіскальної служби. Про своє бажання очолити податкову заявили 66 кандидатів. На першому етапі претенденти подали документи для участі, після того комісія обрала 47 осіб, які пройшли на другий етап. Цей рівень вдалося подолати 12-тьом кандидатам, які у фіналі мали представити свою програму реформи податків в Україні.

 

ІЦ УАК за матеріалами Прес-служби КМУ; Еспресо.TV

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування