Глобальні кліматичні катаклізми знищують посіви сільськогосподарських культур. Це загрожує зростанню цін на продовольство, які вже близькі до максимальних за десятиліття, повідомляє Bloomberg.
На посіви, запаси продуктів і ціни негативно вплинули сильні морози в Бразилії, повені в Китаї і спека в Північній Америці. Дощі в Європі також викликали небезпеку грибкових захворювань у зернових і зупинили збір врожаю.
Бразилія: У найбільшій країні-виробнику кави, Бразилії, відбулися найсильніші за 20 років морози. Це вдарило по молодим кавовим деревам. Також країна переживає серйозну посуху та виснаження водоймищ.
В результаті цього тижня ціни на каву зросли на 17% і вперше з 2014-го перевищили $2 за фунт (2,2 кг). На країну припадає близько 40% світового врожаю кави сорту арабіка. Відзначається, що ці катаклізми матимуть довготривалий ефект і вплинуть на врожай навіть через два роки.
Китай: У ключовому регіоні Китаю зі свинарства відбулися повені. Вони вдарили по посівах кукурудзи і затопили свинарські ферми. Зараз ситуацію з повенями вдається стримувати, пише видання.
США і Канада: Спека і посуха спровокували сотні лісових пожеж на кордоні США і Канади. Це знищило с/г посіви і тимчасово заблокувало експорт зерна. В результаті ціни на яру пшеницю досягли максимуму за вісім років.
Індекс цін на продукти харчування ООН зростав протягом 12 місяців аж до травня. Він почав знижуватися в червні і зупинився на позначці +34% проти минулого року. Цей індекс вимірює міжнародні ціни на продовольчі товари.
«Те, що відбувається в одній частині світу, в кінцевому підсумку впливає на всіх нас. Деякі громади вже переживають жахіття змін клімату», — заявила спецпосланець ООН і колишня міністерка сільського господарства Руанди Агнес Калібата.
Калібата додала, що «ми недооцінили, як часто» погода стала впливати на світ.
До 2050 року імпорт до Європейського Союзу 44% усієї імпортованої с/г продукції виявиться під загрозою через засухи в країнах-виробниках. Бразилія, Індія і Туреччина стануть дуже вразливі до посухи. Рівень посухи за 30 років зросте на 35%, йдеться в дослідженні R2Water Research and Consultancy, Амстердамського університету прикладних наук і FutureWater. Це рекордно підвищило ціни на каву. Також в найближчі 30-40 років Україні загрожує опустелювання великих територій через кліматичні зміни. 2/3 території України можуть стати зоною ризикованого землеробства.
ІЦ УАК за матеріалами propozitsiya