29.03.2023 09:50

Прем'єр-міністри Польщі та Румунії просять ЄС створити механізм відстеження експорту зерна з України

версія для друку
29.03.2023 09:50

Румунія та Польща ведуть переговори з Європейською комісією щодо механізмів відстеження експорту українського зерна, щоб гарантувати, що місцеві фермери не постраждають від потоку дешевого імпорту, повідомили у вівторок прем’єр-міністри Польщі та Румунії.

Україна, один із найбільших у світі експортерів зерна, зіткнулася з тим, що її чорноморські порти були заблоковані внаслідок воєнного вторгнення росії більше року тому, і була змушена шукати альтернативні маршрути доставки через країни Європейського Союзу, зокрема Польщу та Румунію.

Але вузькі логістичні місця призводять до того, що велика кількість українського зерна, яке дешевше, ніж вироблене в Європейському Союзі, потрапляє в країни Центральної Європи, негативно впливаючи на ціни та продажі місцевих фермерів.

Прем’єр-міністри Румунії та Польщі Ніколае Чука та Матеуш Моравецький заявили на бізнес-конференції в Бухаресті, що їхні уряди працюють над вирішенням проблеми з ЄС.

«Ми разом беремо участь у процесі обговорення з Європейською Комісією механізмів забезпечення відстеження українського експорту та кінцевих пунктів призначення», — сказав Чука.

Моравецький зазначив: «ми боремося разом за те, щоб це зерно покинуло наші країни, щоб Європейський Союз ефективно допомагав нам у здійсненні торговельної політики, яка відповідає найкращим стратегічним інтересам України та Центральної Європи, а також економічним інтересам Польщі та Румунії».

Раніше цього місяця міністр сільського господарства Румунії Петре Дайа заявив, що, за оцінками Європейської комісії, фермери з Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини втратили загалом 417 мільйонів євро (451,15 мільйона доларів) від надходження дешевшого українського зерна на їхні ринки.

Дайа також сказав, що Єврокомісія має на меті виплатити компенсацію вартістю 56,3 мільйона євро польським, болгарським і румунським фермерам, остаточне рішення очікується 30 березня.

Нагадаємо, ЄС надасть 56 млн євро фермерам Румунії, Болгарії та Польщі через наплив зерна з України

ІЦ УАК за матеріалами Reuters

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування