Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман ініціює прискорення запуску експортно-кредитного агентства (ЕКА), яке має стати ефективним інструментом підтримки українського експорту, передусім сегменту продукції з додатковою вартістю.
Прем’єр-міністр нагадав, що наразі українські виробники освоюють нові ринки фактично самостійно. Разом з тим, запуск інструментів підтримки експортерів дозволить не тільки розширити географію поставок продукції, а й наростити обсяги виробництва, що у свою чергу стане точкою зростання економіки. При цьому глава Уряду звернув увагу на те, що розпочинати роботу з підтримки експортерів потрібно якомога швидше — прозоро, зрозуміло і для початку на рівні ключових галузевих виробництв.
«Таким чином ми збільшимо обсяги виробництва, а наші міжнародні партнери будуть дивитися на нас по-іншому», — сказав Гройсман.
Він запропонував вже до кінця січня 2018 року визначити основні параметри роботи ЕКА, а саме — визначити календарний графік запуску агентства та його програмних продуктів, окреслити орієнтовний фінансовий ресурс на 2018–2020 роки з огляду на середньострокове планування, запропонувати формулу переговорів з міжнародними фінансовими організаціями щодо підтримки агентства.
«До кінця січня видаємо відповіді на всі ці питання. Прошу також урядовців та народних депутатів об’єднатися, аби ми змогли знайти спільні рішення та точки зростання», — додав Гройсман.
Нагадаємо, урядовий проект закону про державний бюджет на 2018 рік передбачає виділення коштів на створення в наступному році Експортно-кредитного агентства (ЕКА), яке на початковому етапі буде надавати послуги страхування і перестрахування.
ІЦ УАК за матеріалами agravery