03.04.2024 12:27

Працюючи з міжнародними партнерами, Астарта захищає не лише свої інтереси, але й інтереси інших відповідальних українських бізнесів

версія для друку
03.04.2024 12:27

«Працюючи з міжнародними партнерами, Астарта захищає не лише свої інтереси, але й інтереси інших відповідальних українських бізнесів», – зазначив Вячеслав Чук, комерційний директор Астарти, на Форумі експортерів Forbes Ukraine.

Під час публічного діалогу «Кризовий менеджмент: як великі компанії працюють в Європі» Вячеслав розповів, як компанія працює з галузевим лобі в Європі, щоб досягати результатів, як бореться з упередженням про український агробізнес, а також чи потрібно українському агробізнесу адаптуватися під вимоги «Зеленого курсу»:

«Щоб наша робота з європейським галузевим лобі була успішною, а голос чули, на додаток до стандартних GR інструментів ми використовуємо й успішний досвід сталих практик у питаннях регіонального розвитку та харчової безпеки. Наприклад, на Мюнхенську конференцію Астарту запросило Федеральне міністерство економічної співпраці та розвитку Німеччини, як партнера по розвитку регіонального підприємництва у громадах. Ми розуміємо, що держава й український уряд максимально сфокусовані на безпеці, тому разом з урядами різних країн допомагаємо підсилювати економічну стійкість у десятках місцевих громад, в яких працюємо. З урядом Канади розвиваємо жіноче лідерство і підприємництво, з урядом Швейцарії – продовольчу безпеку, з урядом Німеччини – масштабуємо малий і середній агробізнес. Тобто наша публічність, прозорість, соціальна відповідальність – це важливий український голос для європейської спільноти.

Говорячи про європейські упередження щодо українського агробізнесу, зазначу, що тут важливо розуміти загальне макроекономічне середовище не тільки України, але і Європейського союзу. Повернемося у 2022 рік, коли у ЄС був неврожай, обмежений доступ до аграрної продукції, висока інфляція. І якби українські виробники не постачали тоді свою продукцію, це сильно б вдарило по кишенях кожного європейського кінцевого споживача. Тому у ланцюгу доданої вартості та формуванні кінцевої ціни продукту мають значення всі. Прикладом, Астарта експортує в ЄС саме ті продукти, яких там не вистачає.

Білл Гейтс у своїй книзі «Як відвернути кліматичну катастрофу» написав, що вирощування їжі (рослини і тварини) генерують 19% світового обсягу парникових газів. І над цим можна і потрібно працювати, зокрема і передати майбутнім поколінням чисту планету. Але на «Зелений курс» можна дивитися не лише як на обов’язок, але й можливості. Це стосується тих речей, які можна монетизувати, виходячи з нашої діяльності у рослинництві, розвитку альтернативної енергетики. Свого часу Астарта стала першою українською агрокомпанією, яка продала вуглецеві квоти. Проект реалізували спільно з ЄБРР. Тобто інструменти вже є. Минулого року Астарта також затвердила стратегію декарбонізації, яка передбачає скорочення викидів парникових газів на 44% до 2030 року.

Щоб інтегруватися на європейські ринки, кожен український виробник повинен інвестувати та запроваджувати у своєму бізнесі принципи сталого розвитку. Адже будь-який європейський виробник, крім якості вашої продукції, обов’язково запитає про вплив вашого бізнесу на середовище, в якому ви працюєте. Тому це важливо. Астарта це робить і вас ми теж закликаємо це робити».

ІЦ УАК за матеріалами прес-центру "Астарти"

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування