20.06.2024 14:41

Працівників агросектору на рік бронюватимуть від мобілізації — Тарас Висоцький

версія для друку
20.06.2024 14:41

Аби створити умови безпечного збору врожаю, працівників аграрного сектору бронюватимуть від мобілізації.

Про таке 15 червня розповів в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час Black Sea Security Forum, передає кореспондент Суспільного.

За його словами, задля безпечної діяльності аграріїв прийняли декілька рішень щодо мобілізації:

"Перше — це автоматично пролонговані існуючі бронювання на 3 місяці без необхідності подавання жодного пакета документів. Друге — подальше бронювання буде надаватись на 12 місяців, до цього було 6. Третє, по певних професіях, наприклад, трактористи, агрономи, ветеринарні лікарі, є можливість бронювати ту кількість працівників, яка критично необхідна, при цьому отримуючи погодження від військових", — зазначив Тарас Висоцький.

Загальна норма бронювання, за словами міністра, до 50%, але по певних професіях можна подати клопотання з обґрунтуванням щодо збільшення цієї кількості.

Також він додав, що на певних напрямках кількість працівників зменшилась приблизно до 20%. Це означає, що зросло навантаження на решту, тому що велика частина працівників мобілізувалася. Найбільш потрібні, на його думку, і в агросекторі, і в Збройних Силах — це інженерні професії: трактористи, машиністи, інженери елеваторного обладнання.

Минулого року через нестачу робітників (трактористів, комбайнерів) на Одещині працівникам агросфери також надавали бронь від мобілізації. В ОВА запрошували всіх охочих працювати навчатись потрібних спеціальностей за допомогою Центрів зайнятості.

ІЦ УАК за матеріалами Суспільне Одеса

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування