06.06.2023 10:48

Позиція СМПУ стосовно відновлення ветеринарного контролю на молочну продукцію з Республіки Польща

версія для друку
06.06.2023 10:48

Ще не закінчена історія з введенням сумнівного “галузевого збору” для молокопереробних підприємств, а Мінагрополітики вже підготувало новий сюрприз: відновлення ветеринарного контролю на молоко і молочні продукти з Польщі.

Інформацію про це було розміщено на офіційному сайті відомства.

Перш за все, дивує вибірковість: чому саме Польща? І чому були обрані саме молочні продукти? Адже інформація державних контролюючих органів про випадки порушень відсутня. Якщо це розглядати як відповідь на нещодавню заборону українського молочного імпорту до Польщі? - Так то вже трохи запізно, і тому - недоречно.

Тому незрозуміло, яка мета цього демонстраційного кроку і чому саме зараз, коли тільки почав відновлюватися український молочний експорт до ЄС, ініційовано прийняття постанови, яка створить проблеми нашим експортерам? Польські ветеринарні служби на кордоні, безумовно, не забаряться з відповідними заходами у відповідь, і саме українські молочні підприємства постраждають від непродуманого рішення Мінагрополітики, логіку якого важко збагнути.

Позиція Спілки молочних підприємств України з цього питання наступна: ініціювання будь-яких рішень, які впливають на роботу молочної галузі, без попереднього обговорення з СМПУ, представницьким органом переробників молочної галузі, неприпустиме. Ініціатива Мінагрополітики, цілі та логіка якої незрозумілі, а негативні наслідки для молочного експорту очевидні, не може бути підтримана жодним органом, який дбає про стабільну роботу молочної галузі та розвиток українського молочного експорту.

ІЦ УАК за матеріалами СМПУ


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування