Захищаючи інтереси підприємств молокопереробної галузі України, СМПУ виступає проти прийняття парламентом пакету законодавчих ініціатив, зареєстрованих групою народних депутатів, які активно лобіюються Міністерством аграрної політики та продовольства України спільно із Всеукраїнською аграрною радою.
Це, зокрема, стосується законопроектів №9161«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зниження ставки податку на додану вартість для молока і молочної продукції», №9162 «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо запровадження внеску на галузеве фінансування програм просування молочної продукції», №9163 «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законів України щодо запровадження внеску на галузеве фінансування програм просування молочної продукції».
СМПУ вважає, що передбачене законопроектом № 9161 зниження ставки ПДВ при оподаткуванні операцій з постачання молока та молокопродуктів до 10% є економічно невиправданим та невигідним для виробників. Практична реалізація його положень призведе до відчутних втрат держбюджету і при цьому не забезпечить досягнення заявлених розробниками законопроекту економічних ефектів, як-то «забезпечення доступності життєво необхідних молочних товарів для широких верств населення», «попередження занепаду вітчизняного тваринництва» та «детінізація ринку молока та молокопродуктів».
Також Об’єднання «Спілка молочних підприємств України», учасниками якого є практично всі ключові оператори ринку молокопереробки з вітчизняним капіталом, виступає проти ідеї запровадження внеску на галузеве фінансування програм просування молочної продукції та не підтримує законопроекти № 9162 та №9163, підготовка яких проводилася без консультацій з представниками галузі.
СМПУ вважає, що збільшення податкового навантаження на суб’єктів господарювання є неприпустимим в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення економіки України.
Крім того, ініціатива щодо запровадження «внеску на галузеве фінансування програм просування молочної продукції» виглядає відверто дискримінаційною по відношенню до молокопереробних підприємств – з огляду на те, що від його сплати звільнені виробники молока, а також виробники молоковмісних продуктів.
Також законопроект про галузевий збір створює передумови для корупції через декларативний характер репрезентативності «міжгалузевої організації» та непрозорість механізму розподілу зібраних коштів.
Сама мета справляння внеску-збору не витримує критики – наразі питання «просування молокопродуктів» досить ефективно вирішується самими операторами ринку, без додаткових втрат фінансових ресурсів на забезпечення адміністрування «внеску» та утримання структури, яка буде розпоряджатися акумульованими коштами учасників ринку молокопереробки.
З огляду на вищезазначене, незважаючи на підвищену активність асоціацій, які представляють інтереси виробників молока у просуванні даних законопроектів, а також наявну неконструктивну позицію Міністерства аграрної політики та продовольства України, СМПУ робитиме все можливе для відстоювання інтересів молокопереробних підприємств та недопущення формування потенційних загроз для молокопереробної галузі внаслідок ухвалення непродуманих законодавчих ініціатив.
Інфо:
Об’єднання «Спілка молочних підприємств України», веде свою діяльність з 2001 року, та є провідною галузевою організацією молокопереробних підприємств України яка об’єднує 50 (п’ятдесят) учасників ринку, які виробляють понад 70% молочної продукції в Україні.
Завданням Спілки є розвиток молочної галузі України, вирішення проблем молочної промисловості, захист інтересів учасників в державних органах управління, участь в розробці і реалізації програм розвитку молочної галузі, вдосконалення нормативної бази, створення добросовісної конкуренції на споживчому ринку, збільшення обсягів виробництва конкурентоспроможної продукції.
ІЦ УАК за матеріалами СМПУ