За минулий рік в Україні було введено в експлуатацію термінальні зернові потужності на 1,75 млн т проти 8,77 млн т за попередній період.
У цілому до кінця 2017 року потужності портів України з експорту зерна зросли до 68 млн т на рік.
У той же час потужності портових зерносховищ становлять близько 3,4 млн т.
Якщо повною мірою будуть реалізовані всі проекти по запуску зернових терміналів, то 2018 рік може стати рекордним в історії України за обсягом введених в експлуатацію термінальних зернових потужностей - 14 млн т і ємностей для одноразового зберігання на 916 тис. т.
Разом до кінця майбутнього року ємності для одноразового зберігання хлібних вантажів в українських морських портах можуть вирости на 27% і скласти 4,3 тис. т., а потужність терміналів з перевалки - 82 млн т. на рік.
Експерти також відзначають, що в довгостроковій перспективі, швидше за все, темпи будівництва нових і розвитку існуючих зернових портових терміналів знизяться. Запал інвесторів охолоджує конкуренція, зниження прибутковості стивідорного бізнесу, менші, ніж хотілося б, темпи зростання зернового експорту.
Про це свідчить і такий факт: якщо рік тому 21 проект будівництва і розвитку зернових терміналів перебував у підготовчій, «паперовій» стадії, то до теперішнього часу лише два з них перемістилися в стадію реального будівництва.
ІЦ УАК за матеріалами agroportal