08.04.2019 13:00

Посівна 2019 року для аграріїв буде дорожча в середньому на 15%

версія для друку
08.04.2019 13:00

Аграрії вже завершують посівну ранніх ярих культур. Почали сіяти цукрові буряки та соняшник, попереду ще посів кукурудзи та сої. 

За даними Мінагрополітики, станом на 4 квітня 2019 року вже було посіяно 75%, або 1,7 мільйони гектарів ранніх ярих зернових та зернобобових культур. Також - 31% або 76 тисяч гектарів цукрових буряків та 123 тисячі гектарів соняшнику. Проте кожного року витрати аграріїв на посів зростають через різні фактори.

Посівна є одним із найбільш витратних періодів для сільгоспвиробника. За словами заступника директора «ProAgro Group» Марії Колесник, посівна 2019 року для аграріїв буде дорожча в середньому на 15% від минулорічної і чималою частиною цієї суми стане заробітна плата персоналу. «Звісно, усе залежить від того, коли аграрії купували матеріально-технічні ресурси. Наприклад, якщо менеджмент господарства закуповував добрива у той період, коли вони мали найнижчу ціну, то витрати будуть менші. Також сильно зростуть витрати на платню механізаторам через брак робочої сили, яка виїжджає закордон», - вважає вона. Генеральний директор компанії «HarvEast» Дмитро Скорняков у інтерв’ю для Agravery.com також підтверджує здорожчання посівної - за його словами витрати зростуть на 3-5% у доларовому еквіваленті.

Найбільше здорожчання відбулось в сегменті добрив. Як відмічає Михайло Саницький, аналітик ринку добрив компанії ІА «Інфоіндустрія», цього року особливо піднялись ціни на нітроамофоску та амофос. А от ціни на паливо за даними керівника консалтингової групи “А-95” Сергія Куюна за цей рік майже не змінились. Хоча, як стверджує Марія Колесник, порівняно із осіннім періодом ціна на дизельне паливо таки зросла. Також відмічається здорожчання посівного матеріалу: за даними Сюзанни Григоренко, директора Насіннєвої асоціації України, середнє зростання ціни на посівний матеріал складає 10-15%. А от суттєвих змін у середній ринковій ціні на найбільш поширені ґрунтові гербіциди та протруйники, за даними аналітика компанії «UKRAVIT» Ольги Строкан, не відбулося.

ІЦ УАК за матеріалами agravery

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування