Полтавські сорти озимої пшениці адаптовані до умов українського лісостепу та степу і здатні витримати значні погодні перепади без втрат урожаю.
Про це розповів професор Володимир Тищенко, керівник науково-дослідного селекційного центру Полтавської державної аграрної академії.
"Наші сорти й народжуються у жорстких умовах. Поля, де вони зростають, знаходяться на Полтавщині, а це межа кліматичних зон — Лісостепу і Степу. Це особливо наочно проявляється у зв'язку зі зміною клімату", - розповів Володимир Тищенко в інтерв'ю виданню "Агробізнес Сьогодні".
За його словами, полтавський сорт завдяки факту свого створення у стабільно мінливих умовах, є високо адаптивними. Адже морози, заморозки, спека, проливні дощі — це не стільки вороги селекційного процесу, скільки помічники у відборі найстійкіших рослин із високим рівнем продуктивності.
За совами професора Тищенка, дослідники орієнтуються на господарів, які вболівають та часто не знають, що робити в умовах мінливого клімату.
"За великим рахунком, нині вся Україна — зона ризикованого землеробства. І одна з особливостей нашого селекційного процесу — це селекція на нестабільність і непередбачуваність погодних умов", - зазначив науковець.
Деякі сорти ПДАА здобули і світове визнання, як от сорт м'якої озимої пшениці Диканька, який відібрали для зберігання у Всесвітніх сховищах зразків генофонду в Свальбарді (Норвегія) і CIMMYT (Мексика). В Україні улюбленець аграріїв — сорт Сагайдак.
Цей універсальний пластичний сорт розкриває себе в усіх ґрунтово-кліматичних умовах України.
"Всього у нас 14 сортів у реєстрі, а 8 проходять сортовипробування. Так що можна вибрати найбільш підходящий для вашого господарства. Що принципово важливо — ці сорти дадуть вам урожай не тільки у вдалий рік, але і в несприятливих умовах ви гарантовано будете мати задоволений результат", - зазначив Володимир Тищенко.
ІЦ УАК за матеріалами agro-business.com.ua.