18.09.2023 15:28

Польща заявила, що блокуватиме вступ України до ЄС, якщо не вирішиться питання з агроекспортом. Качка відповів

версія для друку
18.09.2023 15:28

Польща вважає, що в нинішніх умовах Україна не може приєднатися до Європейського Союзу, оскільки це зашкодить польському сільському господарству.

Польща виступила за безстрокову заборону на імпорт українського зерна та прив'язала її до вступу України в ЄС.

Таку заяву зробив 13 вересня міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус, зазначивши, що заборона має діяти, принаймні, до узгодження всіх питань сільського господарства між Євросоюзом та Україною, в тому числі в контексті наміру України вступити в ЄС, повідомляє польське агентство PAP.

"У нинішніх умовах Україна не може приєднатися до Європейського Союзу, оскільки це зашкодить польському сільському господарству... дуже важливо, щоб зерно йшло туди, де воно потрібне і важливе для продовольчої безпеки країн, які потребують цього зерна", – сказав Телус.

Він стверджує, що зараз з України експортується стільки ж зерна, скільки до початку повномасштабного російського вторгнення, але воно осідає в Європі, а не йде в Азію або Африку.

 

"Якщо ми сьогодні не створимо ці інструменти, Польща точно не погодиться на вступ України до Євросоюзу. Сьогодні нам необхідно створювати інструменти, бо з українською продукцією ми проживемо довше. Коли Польща вступила до Євросоюзу, нам довелося виконати умови. І ці умови нам були нав'язані дуже жорстко. І ми маємо поставити умови для України", - заявив Телус.

Він вважає, що польське ембарго на українську агропродукцію "будує можливість вступу України до Європейського Союзу".

"На тій базі, яка існує зараз, польське сільське господарство ніколи не переможе українське сільське господарство. Там кілька сотень тисяч ферм. Це зовсім інше сільське господарство, тому наша позиція настільки сильна", - зазначив міністр.

 

Заступник Міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка у Фейсбуці у відповідь на це заявив:

"Нарешті Польща сказала правду щодо українського зерна. Йдеться не про цей сезон, а про умови вступу України в ЄС. Про це дуже чітко заявив міністр аграрної політики Телюс.

Тому наші вступні переговори по сільському господарству вже фактично почались такою агресивною бойовою розвідкою і з повним антагонізмом з боку Польщі.

Фактично Польща бореться за liberum veto на Україну без будь-яких пояснень.

Тому ми і будемо до кінця стояти на тому, що дії Польщі по відношенню до українського зерна помилкові, неправомірні та шкідливі для польських, українських і всіх фермерів ЄС".

 

ІЦ УАК за матеріалами УНІАН

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування