27.08.2024 14:31

Польща внесе зміни до САП, аби підготуватися до вступу України в ЄС - міністр

версія для друку
27.08.2024 14:31

Польща протягом першої половини 2025 року візьме головування в Європейському Союзі, під час якого має намір продовжити обговорення і реалізацію "зеленого курсу", внести зміни до Спільної аграрної політики та визначити умови майбутнього членства України в ЄС, заявив міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський.

"Ми хочемо, щоб обговорення «зеленого курсу» тривало. Ми також хочемо внести деякі нові зміни до положень Спільної аграрної політики (...) Треба пам'ятати, що Україна має дуже великий виробничий потенціал і є великим експортером зерна, тому необхідно внести зміни до Спільної аграрної політики, щоб запровадити регламенти, які забезпечили б стабільність окремих сільськогосподарських ринків у Європейському Союзі", - наводяться його слова на сайті Міністерства сільського господарства Польщі.

На зустрічі з фермерами Свентокшиського воєводства Секерський нагадав, що захисні механізми, запроваджені постановою Європейської Комісії, були активовані ще в червні. Після того, як порогове значення було перевищено імпортом з України щодо вівса, цукру, яєць, а віднедавна і меду, ЄК запустила так зване екстрене гальмування і ввела тарифи на цю продукцію.

Очільник польського Мінсільгоспу впевнений, що ці механізми необхідні, однак при цьому він також розуміє ситуацію, наприклад, Іспанії, яка імпортує зерно з України через своє розвинене свинарство.

"Для нас це проблема, тому що Польща експортує приблизно 12-13 млн тонн зерна, і найчастіше ті самі ринки, на які ми експортуємо, у нас відбирають українські чи російські експортери", - пояснив польський міністр.

 

Секерський минулого тижня заявив, що Польща має намір допомогти Україні та Молдові під час вступу до Євросоюзу і поділиться своїм досвідом інтеграції з державними чиновниками обох країн. Літні студії з обміну досвідом уже стартували в Польщі.

"В інтересах Європейського Союзу і Польщі допомогти таким країнам, як Україна і Молдова, підготуватися до вступу в ЄС; ми компетентні та маємо досвід у цій галузі", - заявив міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський на відкритті проекту "Літня школа для представників адміністрації Молдови та України" у Кракові в четвер, 23 серпня.

Він нагадав, що представники Польщі, прагнучи до членства в європейських структурах, брали участь у таких навчальних курсах, і сьогодні можуть поділитися своїм досвідом.

"У нас є цей період нашої присутності в ЄС - 20 років: спостереження, досвід, аналіз того, що відбувається в ЄС. Тому ми вважаємо, що (...) це в наших інтересах; в інтересах Європейського Союзу, Польщі, дуже правильно і компетентно готувати нові країни до вступу. У нас є передумови, ми компетентні і маємо досвід у цій галузі" - сказав Секерський.

Він наголосив, що передача досвіду є "обов'язком перед нашим безпосереднім сусідом, яким є Україна, і далі - Молдова".

Секерський наголосив, що вступ до ЄС, окрім переваг, також несе в собі великі проблеми і складнощі, і звернув увагу на необхідність впровадження правового й інституційного порядку ЄС.

"Ми знаємо, що Україна перебуває у стані війни, але водночас вона реалізує низку економічних і юридичних реформ, зокрема у сфері продовольчої безпеки, виробництва, торгівлі й обміну. Найголовніше - знати, як це зробити", - резюмував міністр сільського господарства та сільського розвитку.

Проект "Літня школа для представників адміністрації Молдови та України" реалізується в Малопольщі у співпраці з Краківською філією Сільськогосподарського консультативного центру в Брвинові, Національним центром підтримки сільського господарства, Агенцією з реструктуризації та модернізації сільського господарства та Малопольським сільськогосподарським консультативним центром.

Мета проекту - обмін досвідом періоду підготовки до вступу та представлення результатів трансформації польського сільського господарства за 20 років членства Польщі в Європейському Союзі.

Під час літньої школи представники різних галузей аграрного управління України та Молдови зустрінуться з польськими експертами та представниками галузей, пов'язаних із сільським господарством. Переговори стосуються функціонування на спільному європейському ринку та використання коштів ЄС.

 

ІЦ УАК за матеріалами Інтерфакс-Україна

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування