Міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Чеслав Секерський анонсував посилення контролю й активізацію перевірок української агропродукції, яка експортується до РП.
Про це в міністерство сільського господарства Польщі повідомило у соцмережах, зазначивши, що міністр Секерський 4 лютого інспектує пункти пропуску на польсько-українському кордоні.
“Надмірний імпорт сільськогосподарської продукції з України, яка не відповідає виробничим вимогам ЄС, загрожує конкурентоспроможності польського сільського господарства”, - наголошує міністерство.
Як повідомило міністерство, у межах інспекції сільськогосподарської продукції з України міністр відвідав пункти пропуску “Медика” і “Корчова”.
Під час відвідання пунктів пропуску міністр зустрівся також з представниками організації аграріїв “Обмануте село”, яке раніше блокувало дорогу поблизу пункту пропуску “Медика-Шегині”.
"Під час сьогоднішніх інспекцій на польсько-українському кордоні міністр Чеслав Сєкерський зазначив, що інспекції, проведені на прикордонних переходах, показали необхідність посилення там Ветеринарної інспекції та працевлаштування додаткових ветеринарів.
Підтверджується також надлишок імпорту на наш ринок цукру, олії та зернопродуктів, зокрема борошна та побічних продуктів переробки, особливо кукурудзи.
Також непокоїть те, що кінцевими одержувачами багатьох перевезень є країни Балтії: Литва та Латвія. Можна припустити, що товари, які перевозяться до них, будуть повернуті до Польщі, заявив міністр Чеслав Сєкерський під час прикордонної перевірки у Гребенному.
Великий експорт товарів з України до країн ЄС означає, що ми витісняємося з ринків ЄС. У контексті ситуації на ринку м’яса птиці дивує великий експорт одноденних курчат з країн ЄС в Україну. Нам потрібні глибокі аналізи на основі детальних даних, додав глава Мінагрополітики", - йдеться у заяві польського міністерства.
До цього, заступник міністра сільського господарства і розвитку села Польщі Міхал Колодзєйчак зранку у неділю, 4 лютого, прибув з перевіркою на прикордонний пункт з Україною в Дорогуську.
Нагадаємо, польські й угорські фермери оголосили загальнонаціональний страйк із блокадою доріг і прикордонних пунктів пропуску. Страйк планують розпочати 9 лютого.
ІЦ УАК за матеріалами міністерства сільського господарства і розвитку сільських територій Польщі у Фейсбуці та Твіттері