28.03.2023 15:31

Половина меду, що поставляється до ЄС, не відповідає стандартам

версія для друку
28.03.2023 15:31

Майже половина імпортованого до Євросоюзу меду — 46% — не відповідає нормам ЄС.

Такі дані Європейського бюро боротьби з шахрайством наводить Euronews.

Неякісним продуктом виявилися 74% імпорту з Китаю, 93% турецького меду і 100% меду з Великої Британії. Комісія перевірила 320 зразків по всій Європі. Щодо Британії вказується, що частина меду може бути реекспортом з інших країн.

З 21 проби, взятої у Франції, лише чотири виявилися «справжнім» медом. З більш ніж 30 проб з полиць німецьких магазинів перевірку пройшли менше половини.

При цьому попередня перевірка, шість років тому, показувала лише 14% неякісного імпорту.

«Переважна частка порушень — додавання в мед чужорідного цукру, наприклад бурякового або рисового сиропу. Це не небезпечно для здоров'я, але знижує корисні властивості меду, як і його вартість», — пише видання.

Єврокомісія почала розслідування щодо 44 компаній, 7 з них уже піддані санкціям. Зі споживаного європейцями меду імпорт становить близько 40%.

У звіті зазначено, що середня вартість у ЄС для імпортованого меду становила 2,32 євро/кг у 2021 році, тоді як ціни на цукрові сиропи, виготовлені з рису, становили приблизно 0,40–0,60 євро/кг.

Генеральний директор OLAF (Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству) Вілле Італа зазначив: «ЄС є імпортером меду, оскільки внутрішній попит перевищує наше внутрішнє виробництво. Важливо, щоб ми залишалися пильними щодо будь-яких зловживань. Найпоширеніший тип шахрайства з медом відбувається через підробку, тобто додавання дешевих інгредієнтів замість збереження меду в чистоті. Але ми також знайшли випадки шахрайства щодо походження продукту, коли на етикетках вказано неправдиве походження продукту. Ця акція щодо взяття проб і у супермаркетах і перевірки меду була спрямована на привернення уваги, заклик до порядку та запобігання будь-яким шахрайським діям».

 

Основними покупцями меду у світі є США та Європа.

Французька газета Le Monde повідомила: «Старий континент імпортує 175 000 тонн меду на рік, і є другим за величиною імпортером меду у світі після Сполучених Штатів».

 

Уряд Великобританії вже відреагував на гучний звіт європейського агентства та заявив, що проводить розслідування результатів, але офіційні особи заперечують твердження про те, що імпорт меду фальсифікований у промислових масштабах.

Представник Департаменту з питань навколишнього середовища, продовольства та сільських справ сказав: «Уряд Великої Британії дуже серйозно ставиться до будь-якого виду шахрайства з продуктами харчування, включаючи фальсифікацію меду. Немає місця фальсифікованому меду, який підриває довіру споживачів і ставить у невигідне становище відповідальний бізнес».

«Ми тісно співпрацюємо з правоохоронними органами, щоб гарантувати, що мед, який продається у Великобританії, не підлягає фальсифікації, відповідає нашим високим стандартам і підтримує рівні умови для виробників меду».

 

Також читайте: Державна аудиторська служба України підписала угоду з Європейським управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF)

 

ІЦ УАК за матеріалами Euronews

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування