Дуже тепла дощова погода в Україні в третій декаді жовтня була надзвичайно корисною для посіяної озимини. Про це зазначається в декадному огляді Укргідрометеоцентру.
«Відбулося кардинальне поповнення запасів продуктивної вологи в ґрунті на більшості площ до достатнього або оптимального. На посівах озимини активізувалися ростові процеси внаслідок достатнього вологозабезпечення й оптимального для цього виду культур теплозабезпечення. Створювалися сприятливі умови для досить інтенсивного накопичення рослинної маси й укорінення рослин», - зазначили фахівці.
Проте, незважаючи на повернення тепла, фазовий розвиток озимих культур у більшості областей відбувався на 2-3 тижні пізніше середніх багаторічних строків внаслідок попередньої засухи. Основною фазою розвитку озимих культур було утворення сходів, на пізніх посівах – проростання зерна, лише місцями відмічався 3-й листок і кущіння. Одночасно на рано засіяних площах, де засухи не було, та завдяки високим температурам, створювалися умови для переростання посівів.
У південних областях, де панувала аномально тепла для кінця жовтня та суха погода, через тривалу засуху агрометеорологічні умови, як у попередній період, були вкрай несприятливі для завершення посівної кампанії та початкового росту вже засіяних озимих культур. Найгірша ситуація спостерігалася в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях, де період без ефективних дощів тривав понад 2 місяці.
«У багатьох районах цих областей склалася критична ситуація - через засуху зерно майже місяць лежить у сухому ґрунті та не проростає, на площах, на яких утворилися сходи, відмічається пожовтіння листків внаслідок засухи та зрідження», - вказується в огляді.
ІЦ УАК за матеріалами АПК-Інформ