23.03.2022 14:40

Південна Америка завершує збирання сої та підтверджує найгірші прогнози врожаю

версія для друку
23.03.2022 14:40

Світові ціни на сою та продукти її переробки поступово зростають по мірі збирання врожаю у Південній Америці, де підтверджуються найгірші прогнози виробництва. Війна Росії проти України посилює світовий попит на сою та соєву олію через скорочення поставок соняшникової олії з чорноморського регіону.

За даними агенції AgRural, соя в Бразилії зібрана на 69% площ, що на 10% випереджає торішні темпи, а в основних штатах-виробниках Мату-Гросу та Мату-Гросу-ду-Сул роботи майже завершені.

Дощі уповільнюють збирання, проте сприяють розвитку посівів кукурудзи другого врожаю. Внаслідок дефіциту опадів у грудні та січні врожайність сої в поточному сезоні виявилася нижчою, ніж очікувалося, тому експерти агенції Conab залишили прогноз виробництва сої в Бразилії у 2021/22 МР на рівні 122,8 млн т, тоді як USDA у березні оцінив його у 127 млн т.

Зернова біржа Буенос-Айресу (BAGE) знизила прогноз виробництва сої в Аргентині на 1,1 млн т до 42 млн т, що також поступатиметься березневому прогнозу USDA у 43,5 млн т.

За оцінками аналітиків Асоціації виробників зернових та олійних Парагваю (APS), врожай сої в країні у 2021/22 МР стане найгіршим в історії та не перевищить 3 млн т, що на 1 млн т поступатиметься торішньому показнику, хоча USDA у березні прогнозував його в межах 5,3 млн т.

Травневі ф’ючерси на сою в Чикаго з понеділка виросли на 1,7% до 623,5 $/т, але загалом за місяць додали лише 1,7% ціни, оскільки попит з боку Китаю залишається низьким.

Водночас травневі ф’ючерси на соєву олію виросли на 3% до 1640 $/т, додавши за місяць 5,7% на тлі посилення попиту з боку Індії внаслідок відсутності поставок соняшникової олії з України та зменшення поставок з Росії.

Військове вторгнення Росії до України продовжує негативно впливати на світову економіку, і аналітики не можуть спрогнозувати, коли ж завершиться ця безглузда війна.

Україна поступово відновлює роботу переробних підприємств в регіонах, де не йдуть бойові дії. Переробники купують сою обмеженими партіями з доставкою на завод за ціною 16000-16500 грн/т. Проте обсяги переробки залишаються низькими через відсутність експортних поставок та низький попит на жом та шрот. Ціни попиту на соєвий жом з доставкою на західний кордон складають 460-480 $/т, а на соєву олію – 1350-1400 $/т.

Соняшник переробники майже не купують, оскільки мають значні запаси шроту та олії, які намагаються реалізовувати через порти Румунії та Польщі.

ІЦ УАК за матеріалами Graintrade

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування