24.09.2018 13:00

Підтримка аграрного бізнесу — питання продовольчої безпеки країни

версія для друку
24.09.2018 13:00

З огляду ж на стрімку експансію на український ринок імпортного продовольства, держпідтримку великого аграрного бізнесу слід розглядати як питання національної продовольчої безпеки.

Про це повідомив голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, передає rbc.ua.

«Дотації на сільськогосподарську продукцію введені в багатьох країнах - США, Європі. Це не ми придумали. І, як правило, це робиться для зміцнення конкурентної здатності вітчизняного виробника, як на внутрішньому, так і зовнішніх ринках», — констатує експерт.

Володимир Фесенко додав, що для України підтримка вітчизняного виробника на даний момент більш ніж значуща. За офіційними даними ДФСУ, в 2017 частка експорту з України збільшилася в порівнянні з 2016 роком на 19%. І, переважно, за рахунок поставок аграрної продукції. Разом з тим стрімко зросла частка імпорту — 27,4%. Таким чином, негативне сальдо торгівлі українськими товарами в 2017 році склало $6,27 млрд.

ІЦ УАК за матеріалами agravery

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування