12.06.2019 16:45

Під жнива нові виклики аграріям

версія для друку
12.06.2019 16:45

В УСПП відбулося засідання круглого столу за участі представників парламенту, аграріїв, об’єднань металургів  щодо проблематики навколо імплементації з 01 липня 2019 р. норм законодавства стосовно діяльності, пов’язаної з операціями із пальним. Верховною Радою України в рамках бюджетного процесу було прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» № 2628-VIII, яким з 01 липня 2019 р. докорінно змінюються принципи та система адміністрування акцизним податком з реалізації пального.  Метою таких змін є боротьба з тіньовим ринком пального, посилення контролю за рухом пального та отримання додаткових коштів до бюджету.

Даним Законом запроваджується:

- зміна понять «акцизний склад», «розпорядник акцизного складу» та «реалізація пального», що збільшує кількість суб’єктів господарювання, включаючи кінцевих споживачів, що використовують пальне виключно для потреб господарської діяльності;

- контроль за обігом пального через відображення в Системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, впровадження порівняння показників з Системою та показників витратомірів-лічильників і рівнемірів;

- щоденне формування та подання до ДФС розпорядниками акцизних складів даних про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби;

- щоденна реєстрація акцизних накладних на реалізацію палива, включаючи використання палива для власної діяльності;

- ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

Під час круглого столу йшлося про те, що платники податків об’єктивно не можуть виконати норми Закону № 2628, який вступає в дію з липня 2019 р. Учасники засідання зауважили: закон 2628 – несистемний, наразі немає затверджених та оприлюднених форм для реєстрації платників акцизного податку та акцизних складів, а також інших необхідних нормативних документів. Окрім того, виробникам потрібен час на технічне оснащення та підготовку мережевої інфраструктури для передачі даних про добові обсяги отриманого та реалізованого пального. Запровадження на практиці нового механізму потребує  значних матеріальних ресурсів – резюмують в УСПП.

Президент УАК, народний депутат України Леонід Козаченко підкреслив, що порядок у сфері наводити однозначно потрібно, зокрема через розбудову системи диджиталізації, однак в ЄС на це витратили 2,5 роки, у нас же це хочуть зробити у піврічний термін, що є нереалістичним. Необхідно пробно, секторально відпрацювати механізм, а вже потім запроваджувати його на території всієї України. Також потрібно вести діалог з громадськістю та експертами. Сьогодні усі зауваження необхідно врахувати, а Закон відтермінувати у часі.

Генеральний директор УАК Павло Коваль зауважив: «Ми маємо розроблені законодавчі ініціативи, але наполягатимемо на аграрних аспектах. Ми підтримуємо ідею про дві фази – треба зупинити дію Закону 2628, адже у нас наближаються жнива, і з такими нововведеннями  є ризик «намолотити», а після відтермінування потрібно приступити до конструктивної частини – внесення пропозицій».    

Таким чином, присутні вирішили закликати  владу підтримати  законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України, щодо покращення адміністрування окремих податків і зборів» (реєстраційний номер 10212 від 09.04.2019 р.), яким, власне, і передбачається відтермінування старту системи адміністрування акцизного податку.

ІЦ УАК

 

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування