19.09.2023 12:45

Перше судно вийшло з "Чорноморська" з моменту виходу росії із зернової угоди

версія для друку
19.09.2023 12:45

Спочатку, ввечері у п'ятницю Олександр Кубраков, Віце-прем'єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України, повідомив, що вже п'яте заблоковане через війну судно вийшло з порту та прямує встановленим тимчасовим коридором руху.

Балкер PUMA (Кайманові острови) 15 вересня вранці вийшов з Одеського морського порту та прямував до Босфору встановленим коридором руху суден. Судно було завантажено 16 тисячами тонн металу та 14 тисячами тонн ріпаку.

Балкер зайшов до Одеського морського порту 19 лютого 2022 року та не міг покинути порт через початок бойових дій і закриття відповідних районів Чорного моря.

Визначений навігаційним дорученням ВМС ЗСУ коридор першочергово використовується для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення.

Враховуючи блокування Зернової ініціативи те зростаючу потребу світу в українській продукції, Україна розглядає можливість використовувати його і для цивільних суден, що перевозять невійськові вантажі зокрема збіжжя переважно до країн Африки й Азії.

З 15 серпня тимчасовим коридором скористалось вже 4 судна. Цей шлях уже пройшли контейнеровоз JOSEPH SCHULTE, балкери PRIMUS та ANNA-THERESA з OCEAN COURTESY 16, 27 серпня та 1 вересня відповідно.

 

На наступний день вранці, 16 вересня, від міністра з'явилася інформація, що перші цивільні судна скористалися тимчасовим коридором у напрямку до українських портів.

Після використання тимчасового коридору для виходу заблокованих через російську агресію суден з портів Одеси, Чорноморська та Південного балкери RESILIENT AFRICA й AROYAT підтвердили готовність скористатися маршрутом на вхід до порту Чорноморськ під завантаження майже 20 тис. тонн пшениці для країн Африки та Азії. Судна знаходяться під прапором Палау, а їх екіпаж складається з громадян Туреччини, Азербайджану, Єгипту й України.

Раніше встановлений навігаційним дорученням ВМС ЗСУ коридор використовувався для евакуації, суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення російської федерації. Так, з 15 серпня тимчасовим коридором скористалось 5 суден: контейнеровоз JOSEPH SCHULTE, балкери PRIMUS, ANNA-THERESA, OCEAN COURTESY та PUMA.

 

А вже сьогодні, 19 вересня, Олександр Кубраков у Фейсбуці повідомив, що судно RESILIENT AFRICA з 3 тисячами тонн пшениці вийшло з порту Чорноморськ і рухається в напрямку Босфору.

Це перше з двох суден, які зайшли в порт Чорноморськ на минулому тижні по встановленому ВМС ЗСУ тимчасовому коридору для цивільних суден.

Друге судно знаходиться в порту під завантаженням українською пшеницею для Єгипту.

Судна знаходяться під прапорами Ліберії та Палау, а їх екіпаж складається з громадян Туреччини, Азербайджану, Єгипту й України.

 

ІЦ УАК за матеріалами Фейсбук-сторінки Віце-прем'єр-міністра з відновлення України — Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування