08.12.2017 23:10

«Перш ніж вносити законопроекти щодо підтримки аграрної галузі, влада має порадитись із самими аграріями», - Павло Коваль

версія для друку
08.12.2017 23:10

Прийнятий вчора Верховною Радою бюджет-2018 став ударом для вітчизняних аграріїв.  Відміна експортного ПДВ на сою, ріпак та соняшник  призведе до прямих фінансових втрат  у розмірі 9-10 млрд грн. Таку позицію в прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" оприлюднили очільники профільних асоціацій.   

Генеральний директор УАК Павло Коваль вважає, для аграріїв в цьому році є неприйнятним  сам механізм спілкування в бюджетному процесі. «Ми так своєчасно почали бюджетний процес,  зафіксували 1% аграрного ВВП.  Але у Верховній Раді поставили  у формі внесеного законопроекту це питання, коли ми вже не могли проводити консультації.  Ми негайно відреагували. При чому в законний спосіб. Звернулись до профільного комітету. Отримали підтримку від більшості депутатів.  Можливо, деякі з цих депутатів були введені в оману вчора  під час голосування,  або були  проведені специфічні роботи галузеві  чи податкові. Та попри це, ми  будемо віднаходити законні інструменти впливу.  Ця прес-конференція  - не останній крок донести свою позицію до влади. У нас є можливість і далі вносити зміни до бюджету, інших законодавчих актів», - наголосив Павло Коваль.

Він переконаний: перш ніж вносити певні законопроекти щодо підтримки  аграрної галузі, влада має порадитись з аграріями.  Натомість профільне міністерство поставило аграріїв перед фактом. Всі важливі  пропозиції,  які профільні асоціації вносили тоді ще до законопроекту -  все було зроблено навпаки.  Найбільший дієвий інструмент - підтримка с/г виробників по квазіапопуляції ПДВ. Її треба було нарощувати -  там найменший  вплив людського фактору, але  підхід було не відкориговано, а викривлено. Так само сталось і з програмою по компенсації сільгосптехніки,  і з баченням підтримки тваринництва як галузі. «Влада погралась із аграріями в пінг-понг. Ми пропонували так - нам зробили навпаки. У цьому році ми спостерігаємо незрозумілий  підхід влади до бюджетного процесу,  його логіки, його регламентації.  

В усіх галузях, і не лише АПК  підірвані підвалини спілкування влади із бізнесом. На це скаржиться не лише Рада підприємців, а всі інші профільні асоціації. Замість дієвого діалогу з аграріями все звелось до якихось незрозумілих   кулуарних домовленостей  з окремими бізнесменами», - констатував Павло Коваль.  

Він переконаний: аграрії не мовчатимуть, а консолідують свої зусилля задля захисту інтересів АПК і домагатимуться в законний спосіб  не лише дієвого діалогу із владою, а й перегляду деяких законодавчих актів, зокрема бюджету.

Повна версія прес-конференції за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=3ntaFx69wRg

ІЦ УАК

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування