Переробні підприємства, які є учасниками урядової програми єРобота, сплатили у 2023 році понад 1 мільярд гривень податків до бюджету.
Загалом від старту дії програми грантів для переробних підприємств «Новий рівень» грантову підтримку від держави отримали 633 підприємства на загальну суму 3,2 млрд грн.
"Український бізнес вчиться залучати зовнішнє фінансування та державні інструменти для розвитку. Це правильний шлях. Такий підхід уже давно й успішно зарекомендував себе в Європейському Союзі. Запропоновані грантові програми й інструменти стимулюють розвиток українського бізнесу, тому закликаю всіх зацікавлених підприємців пробувати, готувати заявки та подаватися", - зазначила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.
За статистикою, серед аплікантів на гранти для переробних підприємств 77% становлять юридичні особи, 17% - ФОПи, а 5% - фізичні особи.
Кошти гранту підприємці здебільшого використовують на придбання обладнання (78%) та введення його в експлуатацію (12%), частину грантових коштів було використано на доставку придбаного на грант устаткування - 9%.
Відповідно до стратегії економічного розвитку, українські переробні підприємства зосереджуються на створенні товарів із доданою вартістю, підтримці внутрішнього виробництва та підприємництва. Вони прагнуть до ефективної взаємодії, купуючи українське обладнання, сплачуючи податки та створюючи нові робочі місця. Одна вкладена гривня у роботу таких компаній створює близько 20 гривень у вигляді продукції, що свідчить про високу рентабельність такого підходу.
Нагадаємо, що зараз триває третя хвиля подачі заявок на отримання гранту для переробних підприємств за програмою "Новий рівень". Заявки приймаються до 8 березня.
Подати заявку можуть як діючі підприємці, так і люди, що поки не мають досвіду ведення бізнесу. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.
3,5 тисячі підприємців отримали доступні кредити від початку 2024 року
За перші два місяці 2024 року 3,5 тисячі підприємців отримали кредити за програмою «Доступні кредити» на загальну суму 14 млрд грн. Минулого тижня такі кредити отримали 584 підприємці на 2,3 млрд грн. Від початку дії програми (лютий 2020 року) було видано 82,4 тисячі кредитів на 281 млрд грн.
З початку 2024 року підприємці взяли найбільше доступних кредитів на поповнення обігових коштів - на 7 млрд грн. 3 млрд грн кредитів за програмою банки видали переробним підприємствам, 2,3 млрд грн - бізнесу, який працює в зоні високого воєнного ризику, 2,2 млрд грн - на реалізацію інвестиційних проектів.
Найчастіше кредитуються за програмою підприємства, що працюють у сферах:
Серед регіонів лідерами за сумами укладених кредитних договорів є Львівська, Дніпропетровська, Одеська, Київська, Харківська, Полтавська, Вінницька області та м. Київ.
На сьогодні участь у програмі беруть 45 банків, найбільшу кількість кредитів від початку дії програми видали «ПриватБанк» (37,5 тис.), «Ощадбанк» (12,6 тис.) і «Райффайзен Банк Аваль» (5,4 тис.).
Власна справа: 3,5 млрд грн інвестує держава через мікрогранти в розвиток малого бізнесу
462 українці визнані переможцями третьої у 2024 році хвилі грантової програми «Власна справа» й отримають від держави 111 млн гривень на започаткування чи розширення свого бізнесу. Загалом від старту програми її переможцями стали понад 14 600 українців, у бізнес яких держава інвестує 3,5 млрд грн. Про це повідомила Перша віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.
«Від початку дії грантової програми “Власна справа” маємо вже 14 600 грантоотримувачів, які під час реалізації своїх бізнес-проектів створять понад 30 тис. робочих місць в усіх регіонах країни. Через мікрогранти держава інвестує в розвиток підприємництва загалом уже 3,5 млрд грн. Це тисячі компаній, які виготовляють продукцію, надають послуги і сплачують податки до бюджету. Понад 1 млрд грн отримувачі грантів уже повернули державі у вигляді сплачених податків і зборів”, - зазначила Юлія Свириденко.
Серед отримувачів мікрогрантів третьої хвилі 51% жінок, 39% чоловіків і 10% - юридичні особи. Понад 70% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Львівської області (62 особи), Київської області (40 осіб), Сумської області (35 осіб), Рівненської області (29 осіб) та Києва (49 осіб). Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.
Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці третьої хвилі, є:
Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання чи лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як чинний підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.
Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.
Гранти ветеранам: 160 млн грн грантів від держави отримають ветерани та члени їхніх родин на розвиток бізнесу
41 переможець визначений за підсумками третьої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів. Вони отримають від держави 19 млн грн на старт або розвиток свого бізнесу. Загалом від старту ветеранського компонента грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 368 ветеранів і членів родин учасників бойових дій, загалом вони отримають гранти на 160 млн грн. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.
“41 ветеран і других з їхнього подружжя визнані переможцями третьої цього року хвилі ветеранського компонента програми “Власна справа”. У започаткування чи масштабування їхнього бізнесу держава інвестує через гранти 19 млн грн. Від початку дії цього напрямку програми позитивне рішення про надання гранту отримали вже 368 ветеранів і членів їхніх родин загалом на 160 млн грн. Найбільш популярними серед ветеранів є гранти до 500 тис. грн - понад половина отримувачів запросили саме такі суми при подачі грантової заявки”, - зазначила Тетяна Бережна.
Серед 41 переможця третьої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти 26 учасників бойових дій, 14 членів родин ветеранів, 1 особа з інвалідністю внаслідок війни. 3 переможці отримали грант розміром до 1 млн грн, 28 - до 500 тис. грн, 10 - до 250 тис. грн.
Найбільше грантоотримувачів з Вінницької та Київської областей, а також Києва.
Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:
При отриманні гранту від 500 тис. грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Крім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.
Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.
Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як чинні підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки