03.03.2017 09:37

Перелік документів для отримання дотацій опубліковано

версія для друку
03.03.2017 09:37

У газеті "Урядовий кур'єр" опубліковано список документів, необхідних для отримання дотацій сільгоспвиробниками. Зокрема, опубліковано форму податкової декларації зі сплати ПДВ і доповнення до неї, форму заяви про внесення сільгосптоваровиробника до реєстру одержувачів бюджетної дотації та форму заяви про зняття з реєстрації.

Наказ Мінфіну №275 про затвердження форми зазначених заяв зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 лютого 2017 і він вступає в силу з дня публікації.

Повний перелік документів і зразки форм для отримання дотацій доступні для перегляду на сайті "Урядового кур'єру".

Нагадаємо, спецрежим ПДВ для аграріїв припинив діяти 1 січня 2017 року. Натомість Кабмін все ж прийняв рішення про введення системи прямих дотацій сільгоспвиробникам, які займаються тваринництвом, овочівництвом, садівництвом та виноградарством. Розподіл дотацій має відбуватися відповідно до сум ПДВ, сплачених сільгоспвиробниками. 

Українська аграрна конфедерація разом з іншими аграрними об'єднаннями України звернулися до влади та особисто прем'єра Володимира Гройсмана з вимогою якнайскорішого прийняття усіх необхідних документів для отримання дотацій. 

За словами експертів, найбільшою перевагою нової системи дотування агросектору є те, що зведені до мінімуму корупційні ризики при розподілі держпідтримки.

«Гроші не направлятимуться через кабінети чиновників, а навпаки - аграрні підприємства будуть отримувати їх напряму в автоматичному режимі. Це дуже важливо, - наголосила в. о. гендиректора УАК Марія Дідух. - Ще влітку існувала загроза, що аграрії взагалі залишаться взагалі без будь-якої підтримки. Те, що аграрії у 2017 році отримають дотації, а також збереження держпідтримки для твариннництва, садівництва, овочівництва й виноградарства - результат титанічної роботи аграрних громадських організацій, яким вдалося встановити діалог з владою».

ІЦ УАК.