Для подальшого просування і вступу до Європейського Союзу Україна має створити інституції, які вже багато років поспіль діють в країнах ЄС. Про це заявив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич під час презентації Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій України до 2030 року.
Він підкреслив, що презентація Стратегії демонструє світові, що Україна сповідує ті ж цінності, що й країни ЄС, і прямує до тих самих цілей.
«Перед нами стоїть завдання підсилити нашу інституційну спроможність. Ми повинні проаналізувати проведену політику, створити інституції, які вже працюють у всіх країнах ЄС і впровадити все це в Україні», - зазначив заступник Міністра.
Маркіян Дмитрасевич зауважив, що в Україні з 2022 року працює Державний аграрний реєстр (ДАР), проте потрібно створити й інші інституції, які діють у країнах ЄС.
Заступник Міністра розповів, що найближчим часом в Україні буде створена інтегрована система адміністрування та контролю (IACS), яка дозволятиме аналізувати та контролювати вплив державних заходів, які будуть здійснюватися в сільському господарстві.
Також, за словами Маркіяна Дмитрасевича, будуть впроваджені: система ідентифікації всіх сільськогосподарських ділянок (LPIS); інтегрована система контролю FADN, яка забезпечує систематичні перевірки заявок на отримання допомоги; а також база даних AKIS і виплатна агенція, створення якої є необхідною умовою для використання коштів, передбачених ЄС для впровадження спільної аграрної політики.
Заступник Міністра також звернути увагу, що однією з цілей Стратегії є дотримання кліматичних умов і збереження навколишнього середовища.
«На жаль, в умовах війни нам дуже важко про це говорити. Але Україна має потенціал і буде виконувати свої зобов’язання. Ми будемо адаптувати сільське господарство до зміни кліматичних умов, заощадливого використання ресурсів», - зазначив він.
Заступник Міністра зазначив, що Стратегія передбачає підтримку молодих фермерів, жінок-підприємниць і розвиток сільських територій.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики