12.12.2019 15:45

Оптимальний ліміт концентрації землі в одних руках – 3-7 тис. га, – Висоцький

версія для друку
12.12.2019 15:45

Оптимальною, з точки зору економічного ефекту та створення робочих місць, є концентрація землі в одних руках, після того, як в Україні відкриється ринок землі, від 3 до 7 тис. га залежно від регіону.

 Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький під час селекторної наради з представниками Львівської, Чернівецької, Івано-Франківської та Закарпатської областями щодо земельної реформи. Подія відбулася за участю Романа Лещенка, уповноваженого Президента України з земельних питань, Дениса Башлика, голови Держгеокадастру та Андрія Мартина, експерта із земельних питань,повідомляє прес-служба МЕРТ.

За словами Тараса Висоцького, наразі від депутатів подані різні правки.

«За нашими розрахунками, площі менше 100 га, якщо це не садівництво, — недостатньо, щоб бути конкурентним та створювати додану вартість», – сказав він.

Завданням уряду заступник міністра вважає захищення прав чинних фермерів та надання їм можливості працювати далі в тому числі в рамках оренди: Не може реформа зламати те, що вже створено. Кінцева ціль – надати економічні стимули росту аграрного виробника, у тому числі за допомогою надання фінансових ресурсів.

За його словами, у рамках запровадження обігу сільськогосподарських земель держава надасть допомогу фермерам, які не мають чіткої фінансової звітності, і кредитний ресурс для них є або дуже дорогим, або взагалі недоступним.

Урядом пропонуються наступні інструменти полегшення доступу до кредитів: здешевлення кредитів сільськогосподарським товаровиробникам та часткове гарантування за кредитами сільськогосподарським товаровиробникам на купівлю землі.

Іншим важливим питанням під час обговорення став доступ іноземців до купівлі землі. За словами Романа Лещенка, у Президента України є політична воля реалізувати реформи, які були задекларовані в його програмі.

"Наразі питання доступу іноземців до купівлі с/г землі знято, оскільки буде вирішуватися на референдумі. Кілька днів тому законопроект про народовладдя пройшов погодження Конституційним Судом", — сказав він.

Запровадження ринку землі неможливе без реформування Держгеокадастру.

Денис Башлик під час селектору зазначив, що Держгеокадастр з контролюючого органу реорганізується на сервісний з публічним доступом до усієї інформації.

"Держгеокадастр має займатися виключно просторовими даними та виконувати сервісну роль. Зараз ми займаємося дерегуляцією та повною перевіркою діяльності на місцях. Усі керівники та заступники відсторонені та оголошений конкурс на заміщення посад", – наголосив Башлик.

ІЦ УАК за матеріалами AgroPolit


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування