Велика кількість українських малих сільськогосподарських господарств впроваджують сучасні технології самі, без допомоги IT-компаній.
Особливо це стосується садів, ягідників. Багато хто має своїх інженерів. Малі виробники є рушіями технологій в агросекторі, бо у них є час та можливість поекспериментувати. Про це в ефірі AgroFM розповів Юрій Петрук, засновник AgTech Ukraine.
«Агрохолдингам відразу треба розуміти, що впроваджувати, яка ефективність цього інструменту, як швидко він окупиться», — говорить Петрук.
Натомість малий виробник може купити п’ять датчиків і порівняти в польових умовах, який із них буде найточнішим та доцільнішим з точки зору співвідношення ціни та якості.
Але великі IT-компанії уже зрозуміли, що агробізнес — це велика ніша, і починають придумувати для нього різні продуктові рішення.
Наприклад, українська IT-Enterprise, яка займається розробкою ERP-рішень та забезпечила програмними рішеннями майже весь пострадянський простір, вже два роки намагається зайти в агросектор. Розробляє спеціалізовані рішення для бухгалтерії, складського обліку в агросфері, тощо.
“У нас зовсім невеликий відрив від таких країн як Канада чи Бразилія”, – каже він.
«Тобто не можна сказати, що ми сильно відстаємо за рівнем впровадження технологій. По деяким ми достатньо швидко рухаємся вперед», — підсумував фахівець.
ІЦ УАК за матеріалами Agronews