Аграрії висловлюють високий рівень стурбованості, адже скасування спецрежиму неминуче призведе до збитків, і поставить їх на межу виживання. Таку думку під час круглого столу "Оподаткування аграрного сектору. Чи потрібні аграріям податкові пільги?" висловив народний депутат, Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.
"Наші агровиробники сьогодні отримують у 30 разів менше допомоги ніж наші сусіди у ЄС перерахунку на 1 га. Від початку року ми втратили 5% поголів’я ВРХ, та майже 15% поголів’я птиці. В цілому, констатувати, що поголів’я тварин стрімко скорочується. Далі ця тенденція лише поглиблюватиметься, і повернутись принаймні на цей рівень буде дуже важко. На це знадобляться роки роботи у галузі. Приміром, на те, аби відновити одну товарну тваринницьку ферму потрібно мінімум 5 років" - сказав він
Проте, як зазначає політик, плідна робота урядової групи на чолі з Першим віце-прем'єр-міністром — Міністром економічного розвитку і торгівлі Степаном Кубівим та представниками професійних об’єднань, щодо напрацюванням можливих варіантів оподаткування дала свої результати і може стати "рятівним колом" для аграріїв.
"Режим оподаткування галузі не має ставити її на межу виживанням, а бути розумним. Хочу зазначити, що спецрежим ПДВ давав не менше як 22 млрд грн., а повернення ПДВ при експорті давало більше 30 млрд. грн. аграрному сектору. Тим не менше, сьогодні аграрії готові іти на компроміс із владою, враховуючи складне економічне становище у державі. Зокрема, низкою фахівців та депутатів було запропоновано альтернативні варіанти змін до Податкового кодексу - зберегти спецрежим ПДВ принаймні для тваринництва, овочівництва, садівництва та вирощування цукрових буряків. Також, було схвалено пропозицію Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про додаткове виділення 5,5 млрд.грн. для прямих дотацій окремих програм. Як на мане, це найбільш вірогідний сценарій для агросектору" - сказав Л. Козаченко.
ІЦ УАК